Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 
Zaslat odpověď

Strana 27 z 27
renda4 je teď offline  renda4
1 háčko
PříspěvekZaslal: 1.2.2020 , 19:23   Citovat  

piskot napsal:
Může to být tohle...? I když je to pro C8G?
tudy odkaz

Ne to nemůže , toto je I-ctdi a úplně jiný typ filtru , ale ta pozice toho filtru bude asi stejná , tuším .
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
devil4 je teď offline  devil4
PříspěvekZaslal: 3.2.2020 , 23:15   Citovat  

gregy4 napsal:
7g je uvnitr oproti 9g mnohem prostornejsi, mozna az na kufr. Vyrovna se mu az 10g, tam ale podobne jako u 9g se vyssi postavy dotykaji strechy. Podobny prostor uvnitr ma spis hr-v, mozna i jazz - oba vytahle do vysky.

U mista pro nohy na zadnich sedadlech zavisi u 9g jak daleko sedis jako ridic - muze to byt dobre i spatne. Urcite je potreba vyzkouset.

V Jazz Dynamic som sedel. Nastavil som si predné sedadlo a sadol dozadu. Bolo tam dosť miesta na nohy aj hlavu (Dosť podobné ako 7G) Mám 183cm, ale nesedím za volantom tak ako v posteli Velmi šťastný ... Dvaja známi majú 8G,tak skúsim to tam... Teraz ma napadlo že som sedel aj v TypeR 9G na autosalóne, ale už neviem či som si sadal dozadu... Myslím že to 9G mi bude stačiť, len som tu čítal názory že v zadu je to len pre deti a tak...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 4.2.2020 , 9:49   Citovat  

Ahoj všichni, zima se pomalu krátí a mě se po prodeji 9G v Hondě válí uskladněná sada letních MAKů v origo rozměru 7x17 ET50. Je to typ Zenith, barva fullblack (matná černá). Na autě vypadají parádně, bohužel na 10G si je kvůli šířce disku nedám.

Kola jsem v naprosto luxusním stavu, není na nich ani škrábanec (naštěstí, na té černé by to bylo dost vidět).

Gumy jsou tuším Turanzy ER300, klasika 225-45-17, tedy to, co se na auto dávalo z výroby. Najeto mají cca 20k, tedy zhruba polovina životnosti. Nemám je doma, takže dezén nezměřím, pokud to někoho zajímá, prosím SZ a domluvím se na převozu.

Ilustrační foto: tudy odkaz

Cena za komplet: 9999 Kč. Preferuji osobní převzetí, už kvůli kontrole stavu - bydlím u Brna.
   Návrat  
renda4 je teď offline  renda4
1 háčko
PříspěvekZaslal: 6.2.2020 , 21:08   Citovat  

Mohlo by se hodit při montáži 2DIN navi.

tudy odkaz
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 13.2.2020 , 22:25   Citovat  

Dnes se mi kousla písnička z USB... Smutný Řešil někdo?
   Návrat  
tomas80 je teď offline  tomas80
PříspěvekZaslal: 7.3.2020 , 17:23   Citovat  

prosím vás, je možné na civic 9G přidělat nosič na kola a rakev? díky
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.3.2020 , 19:49   Citovat  

Samozrejme, problem muze byt jen Exe s panoramou (ale nevim, mel jsem Lifestyle). Nosic Thule, jeste mam doma gumy (patky a pricniky jsou stejne jako na Lexe, takze to pouzivam dal). Pokud jsi z Brna, tak dle terminu muzu i pujcit.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 7.3.2020 , 21:21   Citovat  

tomas80 napsal:

Když má 2bep příčníky (tipuju Thule) na CXg s panoramatickou střechou, tak bych problém neviděl (já teda na rakev používám Tourera)...
   Návrat  
Doktor je teď offline  Doktor
2 háčka
PříspěvekZaslal: 7.3.2020 , 22:08   Citovat  

tomas80 napsal:

samozrejme, koupis stresni nosic (origos nebo neorigos - asi jednodussi, origos se musi upravit lišty atd je s tim vic prave) s T drazkou a na to das cokoliv Úsměv mel jsem origos a na kolo a lyze pak thule, nevyhoda je hluk a u origose montaz/demontaz
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 15.3.2020 , 20:13   Citovat  

tak auto je doma. 1,8 vtec 9g najeto 44 tis. po faceliftu. občas se ale stane, že nemužu plynule při rozjezdu třeba po couvání zařadit jedničku. stačí přidat plyn nebo vyšlápnout spojku a pak už to jde. je to zatím jediná moucha, kterou jsem objevil. je to v normě nebo to řešit? autům nerozumím, takže budu rád za radu. díky!
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.3.2020 , 21:01   Citovat  

U staršího auta bych zkusil vyměnit
olej v převodovce, ale FL je na trhu teprve pět let, to by ještě nemusel být degradovaný. Napiš PM uživateli "anunaki". Vyhledal zajímavý a hlavně funkční způsob, jak zlepšit v 9G řazení (vypínání spojky) Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 24.3.2020 , 12:24   Citovat  

ahojte, vím, že se to nedávno řešilo, ale přesto poprosím o radu ohledně oleje, jelikož jsem na tyhle věci tupoun. neotravoval bych s tím, ale v hondě "neví", jaký motorový olej použít v civicu 2015, 1,8vtec, najeto 4O tis. Bylo mně řečeno, že jim dojde barel, na kterém je napsáno honda a že servis u takového auta je lepší provádět v autorizáku, což už kvůli ceně a stáří auta nechci. je možné mi doporučit kvalitní olej s přesnou specifikací? vyčetl jsem v diskuzi např. ravenol, ale nevím, který přesně. díky moc i za jiné typy!
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 24.3.2020 , 12:40   Citovat  

Ahoj. Viskosita oleje v motoru se odvíjí od toho, v jakém (teplotním) prostředí se pohybuješ a jaká skladba tras u Tebe převládá. U Tebe to bude takto. Specifikace - výkonnostní třída ACEA A3, vždy.
Viskosita. Jezdíš-li stále "pilu" po dálnici, pak vem olej SAE 5W40. Bydlíš-li na Šumavě a "motáš" se jen kolem komína, tak SAE 0W30. Máš-li skladbu tras mix (město, okresky, dálnice) a bydlíš v "normálním" klimatu, odpovídajícímu běžným teplotám ČR, vezmi olej SAE 5W30.
To jakou značku vezmeš, je na Tobě, nebo si načti předchozí příspěvky, je tu dost podnětů. Nejlepší pro motor je "obyčejný" olej a měnit ho včas, než "přejíždět" super truper olej OK
   Návrat  
padam je teď offline  padam
3 háčka
PříspěvekZaslal: 24.3.2020 , 13:01   Citovat  

tomas80: Držel bych se toho co je v příručce, a pokud vím, tak tam je pro všechny nové benzinové Hondy 0W-20, viz. na stránce tudy odkaz odkaz Honda Application Chart (2019): tudy odkaz
Co se týká značky oleje, tak např. do CR-Z se v prvovýrobě (Japonsko) dává Eneos 0W-20: tudy odkaz
Co přesně dávají v prvovýrobě v Anglii do Civica jsem nenašel.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 24.3.2020 , 13:04   Citovat  

Já používám 5w-30 místo té ekologické vody... 0w20 je akorát tak kvůli nižší spotřebě...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 24.3.2020 , 13:36   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Ahoj. Viskosita oleje v motoru se odvíjí od toho, v jakém (teplotním) prostředí se pohybuješ a jaká skladba tras u Tebe převládá. U Tebe to bude takto. Specifikace - výkonnostní třída ACEA A3, vždy.
Viskosita. Jezdíš-li stále "pilu" po dálnici, pak vem olej SAE 5W40. Bydlíš-li na Šumavě a "motáš" se jen kolem komína, tak SAE 0W30. Máš-li skladbu tras mix (město, okresky, dálnice) a bydlíš v "normálním" klimatu, odpovídajícímu běžným teplotám ČR, vezmi olej SAE 5W30.
To jakou značku vezmeš, je na Tobě, nebo si načti předchozí příspěvky, je tu dost podnětů. Nejlepší pro motor je "obyčejný" olej a měnit ho včas, než "přejíždět" super truper olej OK

chápu, ale co znamenají ty označení hds, hps, hcl...
tudy odkaz
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 24.3.2020 , 13:42   Citovat  

Výrobce stanoví SAE 0W20, ACEA A5. S tímto olejem je motor i "homologován. Vzikl ale pouze proto, jak správně píše Hellborn, aby zajistil co nejnižší "odpory" v pohyblivých částech motoru a měl co nejtenší olejový film, čili k vůli co nejmenším emisím. Nic víc.

Teď to zásadní. Výrobce ovšem v uživatelské příručce POVOLUJE i oleje jiných výkonnostních tříd, tj. ACEA A3 a jiných viskosit, např. SAE 0W30, 5W30 (píšou tam něco v tomto smyslu: Není-li k dispozici olej Honda ENG 1.0, Honda Green nebo 0W20, použijte olej 0W30 nebo 5W30).

No a naše autorizované servisy k tomu přistupují různě. Jedny striktně dodržují SAE 0W20, o 50 km dál zase SAE 0W30, 0W30, 5W40... Jednotně nastavené to URČITĚ není. Jendna technická. Motory 1.8-iVTEC nejsou žádné hi-tech stroje, které potřebují oleje se speciální aditivací a výkonnostními normami (jako třeba Opely, nebo VW), aby bezvadně fungovaly.
O tom, co zvolíš je na Tobě, ale s klidným svědomím Ti mohu doporučit výše uvedený postup. O oleje se "tak trochu" zajímám a pídím se, co je pro MOTOR TO NEJLEPŠÍ.
Na úplný závěr. Internetové diskuse jsou rozděleny na dva tábory. Strikně dodržující tovární náplň, zde SAE 0W20, a ti druzí, kteří se drží tribologických poznatků. Mě hodně stav osvětlily tribologické poučky a studie, třeba "mazivářské mýty" Ing. Černého... Vytvoř si názor sám. Řídím se tím a stále jezdím, bez vůlí, spotřeby ojeje atp.
Good luck OK
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 24.3.2020 , 13:49   Citovat  

tomas80 napsal:
chápu, ale co znamenají ty označení hds, hps, hcl...
tudy odkaz

To jsou pouze typová označení daného produktu. Ravenol má obrovské portfolio výrobků a aby se jednotlivé oleje daly blíže rozlišit, označuje je třemi písmeny. Např. jen v SAE 5W30 má výrobků přehršel. Ty se totiž nerozlušují pouze viskositou, tedy 5W30, ale i výkonnostní třídou ACEA A3, A5, C2, C3, C4... Takže aby se člověk nedržel jen obecného manuálu, tedy "chci 5W30", musíš vybrat i správnou výkonnostní třídu, tady ACEA A3. Např. oleje ACEA C3 jsou určeny primárně pro vozidla s DPG a GPF (filtry pevných částic, a ne pro Tvé auto).
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 24.3.2020 , 14:12   Citovat  

K olejům ještě podpořím Hellborna s Jopeeenem: když jsem volal do Lexu v Praze kvůli oleji, který je v motoru (auto jezdilo tam), tak s otázkou na 0W-20 se pán v telefonu tvářil, jestli jsem normální a že tam pochopitelně lijou 5W-30. To stejné v Brně. Přitom dle manuálu tam taky musí být pořád 0W-20 a přestože je možné jej "dočasně nahradit", pak zase rychle rychle "dvacítka".

Tj. je nutné samozřejmě dávat pozor na to, co do auta smí (hlavně kvůli GPF), ale rozhodně tam nemusí být ekovoda. Pokud chceš jet striktně dle příručky, dej tam 0W-20, jezdit to na to pochopitelně bude. Pokud chceš ale udělat maximum pro motor a jeho výdrž, dal bych spíš na Jopeeena.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina