Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Pomoc! Kola do TP, jenže mam jenom bez KBA
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
chemi je teď offline  chemi
PříspěvekZaslal: 24.3.2020 , 21:36   Citovat  

Minulej rok jsem koupil kola s tim, že jsou Alutec a maj KBA. Dostal jsem k tomu i TÜV výpis s modelovou řadou, rozměrama, možnym využitim a tak. Paráda, zapíšu je do techničáku. Jenže po měsících uložení ve sklepě jsem kola ohledal a zjistil, že nejsou Alutec, nýbrž BSA a nemaj KBA. Tudíž ani dodatečnej typovej list nemá význam a ani Dekra mi to neschválí. Jsou mi k ničemu, oficiálně s nima nic nenadělám. Zapsaný je chci mít z právních důvodů při situaci pojistnýho plnění.

Měl by někdo z vás, prosím, nějakej nápad?

Samotnýho mě napadá zápůjčka kol s KBA pro test na Dekře. Pro info jde o 7x17 5x114,3 ET40 +-, gumy nejlépe 205/50. Přinejhoršim bych si gumy na tu chvíli prohodil, a pak je zas vrátil. Uskutečnitelná je tahle myšlenka do sta kilometrů od českolipska.

Pokud někdo vymyslí něco lepšího a míň finančně náročnýho, jedině dobře.

Dík.

alloy-wheel-bsa-split-282.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
alloy-wheel-bsa-split-282.jpg, 33.95 kB
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Mickey Mouse je teď offline  Mickey Mouse
1 háčko
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 25.3.2020 , 0:03   Citovat  

Zkus napsat přímo do hondy,tam ti poradí.Ono při pojistném plnění je to stejně jedno,protože pokud by přišel nějaký šťoural, tak zjistí,že kola nemají tüv,tudíž nejsou schválené pro provoz na pozemních komunikacích a nemáš s nimi co dělat na silnici.A to tu má hromada lidí.Třeba alu kola JR.Nádherná kola,skvěle vypadají na autě,a ani při ceně kolem 20 000 za sadu nejsou schválená na veřejnou komunikaci.Já tohle řešil přímo s Hondou,a v kombinaci s mým technikem na stk,jsme se většinou k něčemu použitelnému dostali...
   Návrat  
chemi je teď offline  chemi
PříspěvekZaslal: 25.3.2020 , 10:47   Citovat  

Přes Hondu už jsem to řešil. Řekli mi, že mimo rozměry, který už v techničáku mam, mi nemůžou pomoct. Jako další postup mi dali odkaz na MDČR. Nic víc jsem z nich nevymáčknul.

Napadá mě snad jenom, že ty kola prodám a koupim nějaký s KBA a bude..
   Návrat  
HIGHTOWER je teď offline  HIGHTOWER
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 25.3.2020 , 14:46   Citovat  

Koupil jsi od někoho? Nebo prodejce ti poslal jiná kola, než sis objednal? Na mdcr.cz jsou přesný návody, jak lze dopsat kola na auto, mají tam 3 možnosti, TL, TÜV a ještě 1 možnost.

Ale pokud na kolech není nějaké jasné označení, jako KBA apod., tak ti papíry jsou k ničemu. I kdybys měl kola zapsaný v TP, ale kola nebyla homologovaná, tak při lámání chleba je to ke tvé tíží. Je to jako s LED žárovkama, homologované nejsou, používají se (nemyslím ty z výroby automobilky). V podstatě nemají na autě co dělat.

odkaz MDČR
   Návrat  
Stilg je teď offline  Stilg
1 háčko
PříspěvekZaslal: 25.3.2020 , 17:18   Citovat  

Sezen kola ve stejnym rozmeru s KBA, k nim TL a dopis je, pak je vrat / prodej a pouzivej tyhle.
Pokud sedi rozmer, splnil jsi pozadavek alternativniho rozmeru v TP tak b tomhle smeru cajk.

Samozrejme, tak jako kazda jina soucast vozidla ma mit dana vec homologaci, ale to je druha rovina.

Jsou kola, co jsou zcela legalni provozovat a nemaji KBA cislo, takze z jeho absence to vyvozovat nelze.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
2 háčka
PříspěvekZaslal: 25.3.2020 , 18:58   Citovat  

Stilg napsal:
Sezen kola ve stejnym rozmeru s KBA, k nim TL a dopis je, pak je vrat / prodej a pouzivej tyhle.
Pokud sedi rozmer, splnil jsi pozadavek alternativniho rozmeru v TP tak b tomhle smeru cajk.

Samozrejme, tak jako kazda jina soucast vozidla ma mit dana vec homologaci, ale to je druha rovina.

Jsou kola, co jsou zcela legalni provozovat a nemaji KBA cislo, takze z jeho absence to vyvozovat nelze.

Jo, ale pokud mu do TP napíší přímo ty kola, typ, KBA, tak má smolíka. Registry to zapisují různě, někde obecně ten rozměr disku a pneu, někde přesně typ, rozměr a KBA disku, pak tam nemůžeš použít jiný stejný rozměr, oficiálně...
   Návrat  
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 25.3.2020 , 19:09   Citovat  

já mám v TP zapsaný číslo typovýho listu, ten je jen na jedny kola

s kolama přišel typový list + TUV na obr. 1 a 2
kola jsem obul do jednoho z předepsaných rozměrů a jel to nechat potvrdit na STK
potom zapsat na magistrát

zápis-kol.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
zápis-kol.jpg, 1.21 MB
   Návrat  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
PříspěvekZaslal: 25.3.2020 , 19:24   Citovat  

nechci rozvijet offtopic debatu ale kdyz uz jste to nacali...
Pokud bys mel na aute namontovane modre led zarovky a zpusobis dopravni nehodu, a mas strach ze ti bude kraceno pojistne plneni kvuli nehomologovane veci na aute, tak pojistovna je povinna dokazat ze nehoda se stala prave kvuli modrym led zarovkam. Totez s nelegalnimi/nezapsanymi koly. At uz jiny rozmer nebo chybejici TUV a pod. Pokud se vysekas a mas strach ze ti pojistovna nic neproplati, musi dokazat ze ses vysekal kvuli kolum. Osobne v tom vidim jen jediny problem a to je STK. Pokud ti nebude pasovat rozmer tak neprojdes. A kdyz se nekdo vymlel kvuli kolum tak to bylo mozna tak kvuli sjetym pneu. Ale jeste sem nezazil aby nebylo vyplacena castka kvuli rozmeru. A kdyz jo, tak to jen "zkusili" a muzes se na to odvolat.
Tim nerikam ze se mas na to vykaslat, ale ze to neni tak horke.
To same zimaky resp letni kola v zimnim obdobi. Lidi maji strach prezout uz v breznu kdyz je venku 20°C protoze si mysli, ze kdyz do nich nekdo vlitne, tak tim, ze oni nemaji zimaky tak jim nikdo nic neda. Zase blbost. Pojistovna musi dokazat ze nehoda se stala kvuli spatnym pneu. Neni to tak ze by te nekdo sestrelil, pojistovak se podiva na tvoje auto a rekne "aaaa tady sou letni gumy, to nevadi ze za nehodu nemuze, nic mu nedame"
Jako byt to moje auto, tak si ty kola tam dam, na stk jezdim v zime a nehystercim Velmi šťastný
   Návrat  
Mickey Mouse je teď offline  Mickey Mouse
1 háčko
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 25.3.2020 , 19:40   Citovat  

Máš sz
   Návrat  
Mourek23 je teď offline  Mourek23
PříspěvekZaslal: 25.3.2020 , 23:29   Citovat  

FastCivic - moc pěkné na zamyslení zdraví rozum se v EU moc nenosí to mi hlava nebere

Moje verze zapsaní kol je taková: Pořídil jsem na EJ6 RPF1 krasná kovaná kola ale zapsat nejdou naštvanej
Po úvahách že si někde koupím TL, respektive dám za něj peníze lidem v obálce spolu s velkým TP mě nějak opustila. Tudíž jsem hledal alternativu. A dopídil jsem se k tomu ze když najdu výrobce co bez problému vydá TL k starým kolům stejných rozměru jako RPF1 nebude problém.
Našel jsem na bazoši kola stejné et,šíre velikost. Poté napsal výrobci s rozměry a KBA (které jsem opsal z nekvalitních fotek omlácených starých disku)
tudy Odpověd od výrobce kol byla taková ze není problém a za poplatek 1000 pošle TL i s fakturou.
Další problém je ale na STK kde je třeba mít známého/či štěstí tak aby TL dostal razítko (nutné nafocení auta s koly coz můze a nemusí byt problém)
A pak hurá na úřad pokud není zavřený a doufat že Vám nezapíšou KBA Se stydím
   Návrat  
DanTe je teď offline  DanTe
5 háček
PříspěvekZaslal: 26.3.2020 , 11:16   Citovat  

FastCivic napsal:
nechci rozvijet offtopic debatu ale kdyz uz jste to nacali...
Pokud bys mel na aute namontovane modre led zarovky a zpusobis dopravni nehodu, a mas strach ze ti bude kraceno pojistne plneni kvuli nehomologovane veci na aute, tak pojistovna je povinna dokazat ze nehoda se stala prave kvuli modrym led zarovkam. Totez s nelegalnimi/nezapsanymi koly. At uz jiny rozmer nebo chybejici TUV a pod. Pokud se vysekas a mas strach ze ti pojistovna nic neproplati, musi dokazat ze ses vysekal kvuli kolum. Osobne v tom vidim jen jediny problem a to je STK. Pokud ti nebude pasovat rozmer tak neprojdes. A kdyz se nekdo vymlel kvuli kolum tak to bylo mozna tak kvuli sjetym pneu. Ale jeste sem nezazil aby nebylo vyplacena castka kvuli rozmeru. A kdyz jo, tak to jen "zkusili" a muzes se na to odvolat.
Tim nerikam ze se mas na to vykaslat, ale ze to neni tak horke.
To same zimaky resp letni kola v zimnim obdobi. Lidi maji strach prezout uz v breznu kdyz je venku 20°C protoze si mysli, ze kdyz do nich nekdo vlitne, tak tim, ze oni nemaji zimaky tak jim nikdo nic neda. Zase blbost. Pojistovna musi dokazat ze nehoda se stala kvuli spatnym pneu. Neni to tak ze by te nekdo sestrelil, pojistovak se podiva na tvoje auto a rekne "aaaa tady sou letni gumy, to nevadi ze za nehodu nemuze, nic mu nedame"
Jako byt to moje auto, tak si ty kola tam dam, na stk jezdim v zime a nehystercim Velmi šťastný

Škoda že se tu nedá dát palec nahoru jako na FB. Nechtěl jsem to tu psát, protože jsem neměl chuť se tu s někým dohadovat. Ale jen pro upřesnění, na likvidaci pojistných událostí vozidel pracuju v pojišťovně už 13 let a v životě jsme neřešili jaký kola kdo má na autě. To by musela u nehody být policie a jasně napsat, že za nehodu můžou ty nehomologovaný kola a to se nikdy nestalo a nevěřím že se to kdy stane. Jediný problém s kolama je ten s pneumatikami a stejně to není tak horký. Pokud v zimě nemáš zimní, ale nejsou ty podmínky kdy je musíš dle zákona užívat a nemá to vliv na dopravní nehodu, tak tě nemůže pojišťovna nijak sankciovat. Stejně tak, pokud je nehodový děj takový, že nehodě by nešlo zabránit, ikdyby jsi měl správný pneumatiky, tak jako poškozený máš nárok na pojistné plnění. Běžně platíme škody na autech/motorkách kdy poškozený je zfetovaný, ožralý, nebo nemá papíry, nebo to vozidlo nemá technickou, nárok na škodu tam vznikl a pokud nic z toho nemělo vliv na nehodu, tak tam není žádný právní důvod cokoli sankciovat, jiný případ je to pro pojištěného, tam se to dá regresovat tyhle věci. Jinak z mojí zkušenosti má jediný problém s kolama STK a občas policie, ale pokud nemáš nesmysl co ti trčí z auta metr ven, nebo na krabičce od sirek kola jak z kamionu, tak jsem se ještě nesetkal s tím, že by mi někdo něco na kola řekl a v životě jsem kola neměl zapsaný a bohužel i několik nehod, které nebyly mojí vinou a nikdy nebyl problém s plněním pojišťovny a to podotýkám, že ty nehody řešila jiná pojišťovna, než ve které pracuji.

To je sice z trošku jiného soudku a netýká se to úplně daného problému, ale abyste taky viděli tu realitu z druhé strany mince.
   Návrat  
D.a.l.i je teď offline  D.a.l.i
PříspěvekZaslal: 26.3.2020 , 13:24   Citovat  

HIGHTOWER napsal:
Jo, ale pokud mu do TP napíší přímo ty kola, typ, KBA, tak má smolíka. Registry to zapisují různě, někde obecně ten rozměr disku a pneu, někde přesně typ, rozměr a KBA disku, pak tam nemůžeš použít jiný stejný rozměr, oficiálně...

U nás ve FM mi zapsali jen 5 alternativních rozměrů ráfek + rozměr pneu, bez další specifikace (KBA). Takže fakt někde tak, jinde onak. Že by to bylo i určité vodítko pro výběr úřadu? Úsměv
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 26.3.2020 , 15:55   Citovat  

DanTe napsal:
Škoda že se tu nedá dát palec nahoru jako na FB. Nechtěl jsem to tu psát, protože jsem neměl chuť se tu s někým dohadovat. Ale jen pro upřesnění, na likvidaci pojistných událostí vozidel pracuju v pojišťovně už 13 let a v životě jsme neřešili jaký kola kdo má na autě. To by musela u nehody být policie a jasně napsat, že za nehodu můžou ty nehomologovaný kola a to se nikdy nestalo a nevěřím že se to kdy stane. Jediný problém s kolama je ten s pneumatikami a stejně to není tak horký. Pokud v zimě nemáš zimní, ale nejsou ty podmínky kdy je musíš dle zákona užívat a nemá to vliv na dopravní nehodu, tak tě nemůže pojišťovna nijak sankciovat. Stejně tak, pokud je nehodový děj takový, že nehodě by nešlo zabránit, ikdyby jsi měl správný pneumatiky, tak jako poškozený máš nárok na pojistné plnění. Běžně platíme škody na autech/motorkách kdy poškozený je zfetovaný, ožralý, nebo nemá papíry, nebo to vozidlo nemá technickou, nárok na škodu tam vznikl a pokud nic z toho nemělo vliv na nehodu, tak tam není žádný právní důvod cokoli sankciovat, jiný případ je to pro pojištěného, tam se to dá regresovat tyhle věci. Jinak z mojí zkušenosti má jediný problém s kolama STK a občas policie, ale pokud nemáš nesmysl co ti trčí z auta metr ven, nebo na krabičce od sirek kola jak z kamionu, tak jsem se ještě nesetkal s tím, že by mi někdo něco na kola řekl a v životě jsem kola neměl zapsaný a bohužel i několik nehod, které nebyly mojí vinou a nikdy nebyl problém s plněním pojišťovny a to podotýkám, že ty nehody řešila jiná pojišťovna, než ve které pracuji.

To je sice z trošku jiného soudku a netýká se to úplně daného problému, ale abyste taky viděli tu realitu z druhé strany mince.

Problém nastane v případě technické závady na nějakém nehomologovaném kole a následná nehoda např. Toť asi vše.

Já třeba nepochopil, proč likvidátor škody, kdy mi naboural ožrala auto, a dalších 6 aut, které byla také zaparkovaná, a více než škodu na autě fotil kola, jak rozměr disku, tak pneu a zajímalo ho, zda jsou zapsány v TP, což byly. To jestli jen dělal machry a ofuky a nebo v případě, že by tam našel nějakou nesrovnalost, netuším, ale moje osobní zkušenost.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Pomoc! Kola do TP, jenže mam jenom bez KBA
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina