Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Teplota chladiacej kvapaliny/termostat/dpf Accord 8g
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
mattoo je teď offline  mattoo
0
PříspěvekZaslal: 19.6.2020 , 7:14   Citovat  

Ahoj,
Mám Accord 8g 2,2 diesel rv 2010 110kW.
Riešim problém s dpf filtrom. Filter sa mi pravidelne regeneroval po 1500-1600km. Všetko bez problémov. Až v utorok, keď som vybehol z obchvatu Trnavy na R1 a trochu podkúril pod kotlom mi hodilo auto do núdzového režimu. Šiel som predtým v kolóne ustalenou jazdou na 5ke cca 80km/h.
Na druhý deň som zašiel na diagnostiku filtra a chalan, ktorý ich čistí mi na základe diagnostiky povedal, že tlaky pred a za filtrom po zregenerovani vyzerajú, že ešte filter niečo požije.

Tak teraz sa snažím dopátrať k problému. Povedal mi, že najlacnejšia verzia je vymeniť termostat. Teplota vnútorného okruhu podľa diagnostiky nenastupala nad 78 stupnov. To mi povedal, že bude pravdepodobne problém, ja som si to vtedy spojil aj s tou jazdou v kolóne, potom som hneď dal plný plyn a mohol nastať nejaký problém, keďže podmienky spustenia regenerácie neboli dodržané, teda konkrétne teplota chladiacej kvapaliny.
Hneď doma som začal pozerať nové termostaty a väčšina má otvaraciu teplotu 78 stupňov. Niektoré majú 82 stupňov. Dobre chápem, že otváracia teplota je vlastne teplota ktorá je regulovaná? Kamarát mi poslal teplotu svojho Acc ale 132kW verziu a mal 84 stupňov. Tak neviem.

Nemá s tým niekto skúsenosti? Resp. nevie akú teplotu má vo vnútornom okruhu 110kW verzia. Resp aká teplota je nutná na spustenie regenerácie dpf? Resp. ak sa niečo podobné niekomu stalo, či s termostatom nemierim úplne vedľa? Dá sa termostat vymeniť v domácich podmienkach, či musí ísť obrazne povedané polovica motora plus zadná náprava dole?

Ďakujem za všetky rady.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu

Obsah fóra Honda-club.cz   
Teplota chladiacej kvapaliny/termostat/dpf Accord 8g
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina