Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda electric (2020)
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
stani-stani je teď offline  stani-stani
1 háčko
PříspěvekZaslal: 21.5.2020 , 15:35   Citovat  

Článek
Leták
Ceník
video
video
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
marab je teď offline  marab
3 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 22.5.2020 , 7:15   Citovat  

Těším se na něj. je to dobrý Pokud se opět něco nezmění, tak první kousky by mohly do ČR dorazit v průběhu června.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.5.2020 , 8:40   Citovat  

Cena strašná, dojezd chabý. Ale design - to je prostě moje krevní skupina.

Mám rád jednoduchý, čistý design. Bez těch všech hranatých "krávovin", optických zbytečností, výstupků, přelisů, apod.

Hondu e si určitě nekoupím (to jedině, že bych vyhrál ve sportce Mr. Green), ale rád se jím pokochám, a snad se v něm i svezu.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 22.5.2020 , 9:12   Citovat  

stani-stani napsal:
Cena strašná, dojezd chabý. Ale design - to je prostě moje krevní skupina.

Mám rád jednoduchý, čistý design. Bez těch všech hranatých "krávovin", optických zbytečností, výstupků, přelisů, apod.

Hondu e si určitě nekoupím (to jedině, že bych vyhrál ve sportce Mr. Green), ale rád se jím pokochám, a snad se v něm i svezu.

S tou baterkou velká škoda....stačilo o pár chlupů větší baterku...42-50kWh už je na takový auto dostačující...
S náhonem na zadek taky mohli přidat trochu na výkonu...tohle auto by si určitě zasloužilo aspoň 135kW jako má I3S.
Tak předpokládám, že to Honda e převálcuje alespoň zábavnou jízdou VTEC
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.6.2020 , 11:29   Citovat  

Už je Honda e u dealerů?
   Návrat  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.6.2020 , 11:36   Citovat  

tudy odkaz
   Návrat  
pitbuell je teď offline  pitbuell
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.6.2020 , 19:55   Citovat  

První jízda s Hondou e. na w Auto.cz
tudy odkaz
   Návrat  
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 12.6.2020 , 7:31   Citovat  

Tady už jsou taky: tudy odkaz
   Návrat  
xenon04 je teď offline  xenon04
4 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 18.6.2020 , 20:17   Citovat  

nějaký pohyblivý obrázky

Odkaz
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 19.6.2020 , 7:08   Citovat  

stani-stani napsal:
Už je Honda e u dealerů?

Zatím nejsou. Jsou tu pouze dva novinářské kousky u Honda ČR, ke kterým zatím není moc přístup, Dealerství budou mít až v průběhu července, ofiko prodej až od srpna. Pokud mám dobré informace....
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 19.6.2020 , 8:54   Citovat  

Docela by mě zajímalo, proč je éčko tak těžké. Díval jsem se na Mini SE (134 kW, baterka jak Honda), ti píší "provozní" jen 1365 kg (e je buď 1588 se 100 kW motorem nebo 1617 se 113 kW). Díval jsem se i na pažouta s o kus větší baterkou - 1530 kg.

Váha bude taky důvodem nic-moc zrychlení (9.0 u 100 kW, 8.3 u 113 - Pažout 8.3, Mini 7.3).

Každopádně moc nechápu, kde udělali soudruzi chybu (kufr Honda - 171 litrů, Mini - 211, Pažout - 309).

Éčko je jednoznačně nejhezčí, ale je to asi první Honda, u které to designem končí a technikou zaostává, člověk je za ta léta zvyklý spíš na opačnou situaci. Ještě ten zadní náhon, když už kvůli tomu není kufr, tak jsem zvědav, jak se to bude chovat ve srovnání s Mini.

Bude to každopádně na zchudlém coronavirovém EU trhu zajímavé - u nás:
- e: 900-975k
- Mini: 883k
- 208: 820-905k

A pak tu máme dojezd, který má Mini reálně jen cca 130-140 km (na 80% baterky, 180 na plnou), přestože se aspoň drží toho, co má v papírech (13.2-15, jezdil jsem s tím za 15.1-15-3 stylem "normální auto", styl elektromobilista, dříve označovaný "klobouk" by těch 13.2 dal), Honda i Pažout mají v papírech přes 17. Dále doporučuji ke studiu tabulku, kterou (kupodivu) má v ceníku pažout, kde se píše dojezd v závislosti na počasí, není to moc příjemné čtení a odpovídá to realitě, ovšem zase jen té elektromobilisticky zkreslené (běžně v zimě o 25% vyšší spotřeba než v létě, i když se v autě moc netopí - běžné užívání bude klidně 30%).

Čeká nás "zajímavá" doba, bohužel greténi kvůli coroně nabrali forsáž, i když by člověk logicky předpokládal, že je to naopak přibrzdí. Ale tohle je náboženství a tam logika neplatí.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 19.6.2020 , 15:48   Citovat  

skyline napsal:
Docela by mě zajímalo, proč je éčko tak těžké. Díval jsem se na Mini SE (134 kW, baterka jak Honda), ti píší "provozní" jen 1365 kg (e je buď 1588 se 100 kW motorem nebo 1617 se 113 kW). Díval jsem se i na pažouta s o kus větší baterkou - 1530 kg.
Váha bude taky důvodem nic-moc zrychlení (9.0 u 100 kW, 8.3 u 113 - Pažout 8.3, Mini 7.3).

Ta váha mě taky překvapila....ale je pravda, že tohle jsou zrovna mínusy éčka....malý kufr, malá baterka a....jednofázová palubní nabíječka 1x32A Smutný

Edit: a co se týká toho zrychlení z 0 na 100, tak to mi u elektromobilů do města nepřijde zase tak důležitý. Důležitější je, jak se to auto chová 0-60 a pružné zrychlení...okamžitá reakce na plyn. V tom jsou u elektromobilů opravdu poměrně rozdíly a za mě to pak hodně určuje fun faktor. Tady bych vzhledem k zadokolce očekával ostřejší odezvu “plynu” a větší zábavu....tak uvidíme Úsměv
   Návrat  
King je teď offline  King
2 háčka
PříspěvekZaslal: 19.6.2020 , 18:14   Citovat  

skyline napsal:
Docela by mě zajímalo, proč je éčko tak těžké.

Jsem lehce zmaten. to mi hlava nebere

Nevím, kam se díváš, ale v materiálech Hondy je provozní hmotnost 1546 kg u top verze tudy odkaz . naproti tomu váha, co udáváš u Mini, je "unladen", provozní je tedy 1440 kg. Takže jo, je tam metrák rozdíl, ale ne čtvrt tuny. HaHaaa Důvodem bude zřejmě celkově robustnější konstrukce prémiových aut, analogicky je Lexus IS těžší, než Passat. Mini je sice také považováno za prémiový produkt, ale Lexusy jsou také těžší, než srovnatelná německá prémie. Jde o to, kde každá firma najde ten průsečík mezi kvalitou a náklady.

Co se spotřeby a dojezdu týče, Honda e má pneu vpředu 205, vzadu 225, Mini dle verze 195/205 všude.

Co přesně vnímáš po technické stránce jako zaostávání?
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 25.6.2020 , 9:23   Citovat  

King: to mě nepřekvapuje HaHaaa

Dívám se do aktuálních materiálů Hondy na stránkách Hondy, tedy u zdroje. U Mini naopak na stránkách píšou "provozní", slova jako "unladen" jsem tam nenašel. Aktuální "provozní" u Hondy ukazuje na to, že to, co tam bylo původně a co máš na j-c je "pohotovostní" a bylo k tomu do finálních materiálů potřeba připočítat řidiče.

Mini, kterým jsem jezdil mělo 205 všude.

Problémy se čtením? Malá baterka, vysoká váha, nic moc jízdní výkony, malý kufr.

marab: taky jsem na RWD zvědav, vlastně je to jediný důvod, proč jsem na éčko zvědavý, jinak je to sice krásné, ale pro mě zcela nezajímavé auto. Pro hipstera co jezdí ze sídliště do office parku a o víkendu "žije aktivně" nakupováním v hypru to ale jistě zajímavé být může.
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
3 háčka
PříspěvekZaslal: 2.7.2020 , 9:51   Citovat  

Prodeje Honda-e v EU

Vážně má smysl ten nesmysl prodávat??!! Ble Za 4 měsíce 76ks v celé Evropě. Bueee
   Návrat  
markos je teď offline  markos
4 háčka
PříspěvekZaslal: 2.7.2020 , 10:45   Citovat  

Honda robí jeden fail za druhým. A nielen Honda. Tesla celkovo prerazila neskutočne a ani giganti ako VW group jej nestíhajú v rámci inovácií. Podľa môjho názoru automotive čaká čoskoro veľká revolúcia v značkách
   Návrat  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 3.7.2020 , 18:58   Citovat  

markos napsal:
Honda robí jeden fail za druhým. A nielen Honda. Tesla celkovo prerazila neskutočne a ani giganti ako VW group jej nestíhajú v rámci inovácií. Podľa môjho názoru automotive čaká čoskoro veľká revolúcia v značkách

Inovace v zakládání požárů? tudy odkaz
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda electric (2020)
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina