Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 
Zaslat odpověď

Strana 117 z 117
Ex je teď offline  Ex
PříspěvekZaslal: 4.9.2020 , 20:13   Citovat  

Hellborn napsal:
ten stříbrný s vyyší výbavou. OK ale nemá bixenon, ale potkávací led a dálky obyč H7 (asi 7, nevím).

po tom stribrnem taky pokukuji, ale ten je jeste v nemecku. zrovna moc stribrnou nemusim a lehce se obavam ze to na tech 18 bude drncat (samo ze se daji vymenit..) ale hlavne vyhlidly predFl je o dosti levnejsi.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
bphot0 je teď offline  bphot0
1 háčko
PříspěvekZaslal: 6.9.2020 , 20:09   Citovat  

Pokud tam jsou adaptivni tlumice, tak to pry moc drncat nebude. Ale moje Elegance s normalnimi tlumici by 18" urcite nesnesla. Jsem ze stredni Cech a auto jsem i na leto presadil na 16" a jsem max. spokojen.
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 6.9.2020 , 21:33   Citovat  

Daly bych tam 17´´ a adaptivní tlumiče by ten stříbrný měl mít. Na Comfort ho přirovnávám k Accordu 7g. A na dynamic drží Tourer líp než krátký C9g (motor, pneu i silnice stejná).
   Návrat  
bphot0 je teď offline  bphot0
1 háčko
PříspěvekZaslal: 6.9.2020 , 22:29   Citovat  

Na obycejnych tlumicich na 17" je to myslim na vetsine ceskych silnic v pohode. I v zatackach. Podle me to je spravna volba jiz z vyroby.
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 7.9.2020 , 1:27   Citovat  

bphot0 napsal:
Na obycejnych tlumicich na 17" je to myslim na vetsine ceskych silnic v pohode. I v zatackach. Podle me to je spravna volba jiz z vyroby.

OK
   Návrat  
Arbiter je teď offline  Arbiter
PříspěvekZaslal: 19.9.2020 , 20:28   Citovat  

Zdar chlapi, našel jsem Civic Tourer na prodej za velice dobrou cenu, takže je velice pravděpodobné, že rozšířím vaše řady (mám teď Civic 7G s 340k v zádech a nedám na něj dopustit Úsměv) Mám dotaz a nejspíš už se to tu nějak probíralo - jelikož se jedná o výbavu bez navigace, chtěl bych se zeptat, zdá má smysl podstupovat martyrium výměny a na kolik by to případně vyšlo? Pokud byste věděli, kde se to probírá na fóru, můžete mě tam rovnou přesměrovat Je to tam. Díky Úsměv
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 20.9.2020 , 20:22   Citovat  

Mám i krátkého bez navi a než vymýšlet, tak jsem radši koupil magnetický držák a navi v případě potřeby (radši jezdím bez ní) dávám do mřížky topení...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 22.9.2020 , 20:10   Citovat  

Hele, chlapi, možná hloupý dotaz, ale jak funguje klimatizování zadní řady u Tourera? Jsou nějaké výdechy vedeny pod sedačkami nebo se tam nevlezly kvůli nádrži, takže je posádka vzadu naprosto odkázaná na přední řadu? Díky Je to tam.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.9.2020 , 1:29   Citovat  

Arbiter napsal:
Hele, chlapi, možná hloupý dotaz, ale jak funguje klimatizování zadní řady u Tourera? Jsou nějaké výdechy vedeny pod sedačkami nebo se tam nevlezly kvůli nádrži, takže je posádka vzadu naprosto odkázaná na přední řadu? Díky Je to tam.

Pod předními sedačkami jsou výdechy pro nohy cestujících vzadu.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.9.2020 , 1:36   Citovat  

Arbiter napsal:
Zdar chlapi, našel jsem Civic Tourer na prodej za velice dobrou cenu, takže je velice pravděpodobné, že rozšířím vaše řady (mám teď Civic 7G s 340k v zádech a nedám na něj dopustit Úsměv) Mám dotaz a nejspíš už se to tu nějak probíralo - jelikož se jedná o výbavu bez navigace, chtěl bych se zeptat, zdá má smysl podstupovat martyrium výměny a na kolik by to případně vyšlo? Pokud byste věděli, kde se to probírá na fóru, můžete mě tam rovnou přesměrovat Je to tam. Díky Úsměv

Najdeš tu odkazy, jednak jak vyndat středový panel a jednak odkazy, co koupit místo něj. Prý je to tak připravené, že stačí jen nastrkat konektory, a vše funguje tak, jak má.
Za mě ale stejnou službu udělá kvalitní držák mobilu s mobilem v něm... Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 23.9.2020 , 7:06   Citovat  

piskot napsal:
Pod předními sedačkami jsou výdechy pro nohy cestujících vzadu.

A dá se tam nainstalovat nějaký "extender" (nebo nevím jak to nazvat)? Úsměv

Resp. řešil někdo výdechy pro klimu, které by vedly loketní opěrkou řidiče? Já jsme viděl nějaký návod někde na netu, že by to teoreticky i šlo.
Manželka je zmlsaná a chce regulovat fukary vzadu Velmi šťastný
   Návrat  
Ex je teď offline  Ex
PříspěvekZaslal: 23.9.2020 , 15:44   Citovat  

piskot napsal:
Najdeš tu odkazy, jednak jak vyndat středový panel a jednak odkazy, co koupit místo něj. Prý je to tak připravené, že stačí jen nastrkat konektory, a vše funguje tak, jak má.
Za mě ale stejnou službu udělá kvalitní držák mobilu s mobilem v něm... Úsměv

Samo ze se to da resit navigaci v mobilu, ale jako jednu velkou vyhodu vidim v tom ze se do origo navigace/displeje promita couvaci kamera.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 24.9.2020 , 2:13   Citovat  

Ex napsal:
Samo ze se to da resit navigaci v mobilu, ale jako jednu velkou vyhodu vidim v tom ze se do origo navigace/displeje promita couvaci kamera.

Aha, odtud vítr fouká...
Tak to tě musím zklamat, ty náhražky z Aliexpresu jsou jen androidí tablet, myslím, že obraz couvací kamery uvidíš nadále jen v displeji i-Midu.
tudy odkaz
tudy odkaz
tudy odkaz
tudy odkaz
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 25.9.2020 , 13:30   Citovat  

Tak jsem oficiálně hrdým majitelem Tourera Honda
A zjistil jsem teda jednu zásadní věc - na zadních sedačkách je méně místa na nohy (kolena), než v mém starém 7G Velmi šťastný Jak je to možné? Kde udělali soudruzi ze země vycházejícího slunce chybu? Ble Velmi šťastný
   Návrat  
anunaki je teď offline  anunaki
2 háčka
PříspěvekZaslal: 25.9.2020 , 19:33   Citovat  

Arbiter: Gratuluji, vítej do klubu. Co jsi konkrétně koupil? No, chybu, kombi vychází z hatche, stejný rozvor = místo pro kolena je stejný. Tourer má ale o několik cm víc mezi zadním sedákem a stropem. No ale hlavně disponuje větším kufrem a otvorem, nižší nakládací hranou a podélnou výklopnou schránkou, kde mám hever, vercajk, kompresor, lékárničku atd. Pod podlahou mám dojezdovku, ale i tak se tam v případě potřeby něco vejde.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 25.9.2020 , 20:42   Citovat  

anunaki napsal:
Předface 2014 Sport, 1,8i VTEC, bílý, kupovaný v Honda Fomi, 100k najeto, servisní historie (samá pozitiva a životní jistoty, jak se říká Velmi šťastný).

Co se týče "výhod" oproti hatchi, o těch vím, proto jsem si taky kombik kupoval. Já ale mluvím o srovnání se sedmou generaci 5dveř a tam toho místa pro kolena je objektivně více Velmi šťastný Teda pokud posunu sedadlo tak, aby se mi dobře řídilo (v 7G to mám na doraz, v 9G je ta škála posunu mnohem větší, to bez debat). Interiér také působí vzdušněji u staršího kousku (ale tam hrají jistě roli zatmavená skla, Tourer je také robustnější než sedmička Úsměv )

20200924_170309.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
20200924_170309.jpg, 2.24 MB
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 25.9.2020 , 21:04   Citovat  

Arbiter:Tak to máme stejnou výbavu a stejný ročník. Bílá Toureru sluší. OK Na zadní sedačce vozíme kluka, takže vzadu místo neřeším. Tak ať slouží!
   Návrat  
mmarekk je teď offline  mmarekk
PříspěvekZaslal: 26.9.2020 , 1:47   Citovat  

Zdravím, zeptám se tady, protože jak založit nové téma ve foru jsem nějak nenašel.

Uvažuji nad koupí Civicu Tourer a měl bych pár dotazů, napíšu pro lepší přehlednost v bodech:

1. v jakém roce byl facelift a čím se opticky odlišuje od pře FL? Jaké jsou hlavní výhody po FL verze?
2. jaká je cca světlá výška vozu, jezdím občas v lehčím terénu(na ryby) a nevím, zda auto nemá moc nízký podvozek.
3. rozmýšlím se zda vzít benzín 1.8 i-VTEC, nebo diesel 1.6 i-DTEC
1.8 VTEC:
- v kolika km je předepsaná výměna rozvodů
- ventily se vymezují podložkami? Při jakém nájezdu je doporučená kontrola/seštelování ventil.vůlí a jak finančně a servisně je tento úkon náročný/nákladný?

1.6 DTEC
-níkde jsem se moc nedočetl o spolehlivosti tohoto dieselu, zajímalo by mě hlavně zda nejsou problémy s filtrem pevných částic, dvouhmotou, EGR ventilem a zda lze bez problémů jezdit s tímto motorem dlohodoběji i krátké trasy po městě (časté starty, né vždy dostatečně prohřátý motor ap.)

4. Obecně Japonci měli v minulosti problém s korozí, jak jsou na tom dnes a jak je na tom konkrétně Civic Tourer? Především mě zajímá odolnost kastle (má pozink) a podvozku (používá se nějaký ochranný nástřik), jak vypadá podvozek auta po několika zimách?

Děkuji za info.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
4 háčka
PříspěvekZaslal: 26.9.2020 , 4:04   Citovat  

To mmarekk:
1. v jakém roce (asi 2015), dohledej, my měli před FL, teď máme o FL, kvalitnější materiály interiéru, designové prvky, které interiér zvedají nad třídu tuctovosti, po FL ve světlech denní svícení, nevypadá to jako bastl na poslední chvíli, jako u před FL, matně si vybavuji, že si pohráli i s nastavením podvozku u FL, ale nejsem až takový řidič, abych rozdíl bezpečně poznal, čeština v palubním počítači
2. polní cesty auto zvládá
3. asi záleží na odpovědi jaký máš roční nájezd, 1.8 nám bare při denním ježdění krátkých tras 7 l
4. fotky po třech letech denního provozu, teď už na to kašlu, při přezouvání jen kontroluju opticky. Po pěti letech auto naprosto bez koroze, spodek, lemy, blatníky

IMG_20180407_120448.jpg

IMG_20180407_120448.jpg, 2.48 MB

IMG_20180407_114816.jpg

IMG_20180407_114816.jpg, 3.75 MB

IMG_20180407_123452.jpg

IMG_20180407_123452.jpg, 3.93 MB

IMG_20180407_123459.jpg

IMG_20180407_123459.jpg, 3.9 MB
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 26.9.2020 , 7:06   Citovat  

mmarekk napsal:

1.8 VTEC:
- v kolika km je předepsaná výměna rozvodů

Je tam řetěz a v Honda FOMI mi bylo řečeno, že se mění až ve chvíli, kdy je slyšet chrastění. Prý nejdřív po 200k.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 26.9.2020 , 8:31   Citovat  

mmarekk: 1. Jak píše Piškot, faceliftem změnily materiál sedaček. Jestli je kvalitnější, ukáže čas. Na omak mi přišel příjemnější ten předface. Jiná přední maska, světla s led.
3. Záleží kolik a kde najdeš. Jestli to budeš mít jako dálniční koráb s nájezdem tisíce km měsíčně, tak bych se možná začal zajímat o idtec. Jakou má dlouhodobou spolehlivost nevím, nejsem cílová skupina. Rozvodový řetěz by měl byt doživotní, takže těch 500tkm by měl dát. Motor 1.8ivtec je jeden z nejspolehlivějších motorů na světě. Ventilové vůle se nastavují na měrky šrouby, žádné podložky. Servisně to náročné není, je to do tisícovky za práci. Měly by se dělat tuším po 80tkm, já je dělal v 60 tkm.
4. Podvozek, dutiny podvozku, dveře, kufr a kapotu mam ošetřeny Dinitrolem.
   Návrat  
mmarekk je teď offline  mmarekk
PříspěvekZaslal: 26.9.2020 , 11:32   Citovat  

Děkuji za reakce, vypadá to dobře OK

Nájezd mám cca 10-15 tis. ročně , ale na diesel jsem si zvykl (mám 4-tým rokem 1.7CDi od Mercedesu-Vaneo a jsem spokojen, zvylk jsem si na ten zátah od nízkých otáček, který benzínové atmosféře chybí, nebo není tak výrazný), s autem jezdím především krátké trasy po městě a nebyl s ním jediný problém,dálnice sporadicky.
Je fakt, že tento motor 1.7CDi ještě nemá filtr pevných částic, žádný start/stop systém a má turbo s pevnými lopatkami. Do nafty přidávám pravidelně aditivum VIF (leju to i do motorek).

-Máte někdo střešní ližiny, nebo dá se koupit nějaký střešní nosič, uvítal bych foto.

-Vozíte někdo plnohodnotnou rezervu v tom odkládacím prostoru v kufru pod podlahou, je tam možnost nějakého pevného připevnění?

- Spíte někdo v tomto autě, co jsem koukal na video testy tak po sklopení to vypadá na slušný letiště, jakou to má po rozložení cca ložnou délku?

Ještě bych uvítal, kdyby někdo napsal osobní zkušenost s motorem 1.6 i-DTEC z dlouhodobějšího hlediska a většího nájezdu km, např. jak drží vstřikovače(jak drahá je repase, mění se všechny nebo jednotlivě), turbo má lopatky s proměnlivým nastavením nebo pevné + jak jsem psal výše.

Děkuji
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
4 háčka
PříspěvekZaslal: 26.9.2020 , 17:57   Citovat  

mmarekk napsal:
-Vozíte někdo plnohodnotnou rezervu v tom odkládacím prostoru v kufru pod podlahou, je tam možnost nějakého pevného připevnění?

- Spíte někdo v tomto autě, co jsem koukal na video testy tak po sklopení to vypadá na slušný letiště, jakou to má po rozložení cca ložnou délku?

Ne, rezervu nevozím, a pevné uchycení něčeho v té díře není.
Ještě jsom v tom nespal, vyzkoušeno, že na délku ke středové opěrce se vejde 175 cm, když se to dá na ni a posunou sedačky, tak těch 190 cm. Byl to obdélníkový kus železa, na šířku přesně mezi podběhy.
Pro představu, převoz OSB desky.

20160915_094230.jpg

20160915_094230.jpg, 710.04 kB
   Návrat  
Rom. je teď offline  Rom.
Partner H-C
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 26.9.2020 , 18:09   Citovat  

mmarekk

s motorem i-DTEC nemám dlouhodobou osobní zkušenost, ale co jsem zjišťoval od svých zákazníků a i v Německu, v Rakousku tak vůbec žádný problém v jakémkoliv modelu (je použitý CR-V, HR-V, Civic, Civic Tourer) ani s regenerací DPF filtru, či jinými komponenty. V ČR v podstatě stejně, jen někdo řešil, jestli jsem slyšel dobře, tak axiální vůli na vačce.
Jinak v Civicu Tourer, pokud by nebyl používaný jen na ultra krátké popojíždění, bych volil právě motor 1.6D, protože pružnost a spotřeba jsou výrazně lepší než 1.8i a nějaké závady a drahé servisy jsem zatím do cca 250t km nezaznamenal.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina