Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[2]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda HR-V
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Další 
Zaslat odpověď

Strana 28 z 29
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
4 háčka
PříspěvekZaslal: 18.12.2020 , 22:27   Citovat  

alvi:
7J je šíře disku v palcích Úsměv
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
alvi je teď offline  alvi
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 18.12.2020 , 22:33   Citovat  

dekuji .
A je mozne pouzit jiny i kdyz ma stejne ET ?
(dotaz laika )
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.12.2020 , 22:34   Citovat  

dekuji .
A je mozne pouzit jiny (tedy blizko podobny) i kdyz ma stejne ET ?
(dotaz laika )
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 18.12.2020 , 23:02   Citovat  

Řešil jsem podobné "dilema" i u HR-V a Civiku. HR-V 1.5 atmo mělo TP schváleno ET 55 sctiším, že 7J, já kupoval disky s ET 45 a 8J, ovšem s homologací, resp. s typovým listem od prodejce. Pneu ale schválé v TP. Pak musíš s danými dokumenty a nasazenými koly na STK ke "schválení" a poté s protokol zzzzzzz em na zápis do TP k Odboru dopravně správních činností. Trochu opruz, ale dá se stíhat v jeden den. Mnozí to ale neřeší, já mám radši vše "legal".
Na Civiku to samé, mám v TP 8X18 ET 50, kupoval jsem ET 40, taky s typovým listem. Koukni do např. konfigurátoru carspneu.cz a uvidíš, jaká kola (i pneu) mají na Tvé auto typový list...

Vzhledem ke kovidu jsem s tím u Civiku ale ještě nebyl na STK a na úřadu k zápisu do TP. Tolik oficiální postup.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.12.2020 , 23:38   Citovat  

dekuji .
Pises ale (pochopil sem) , ze si kupoval vsechny ctyri disky
jako komplet .
Ja chci ale koupit jen jeden disk .
Na technickou a zapis to je jasny , ale jak se potom chova na aute ...........
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.12.2020 , 0:02   Citovat  

Ano, vždy sadu.
Chceš jen jeden disk? Rezervu?

Troufám si říct, že se to chovalo slušně, stabilněji. 1cm z podběhu ven, není nic zásadního, naopak.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 19.12.2020 , 10:05   Citovat  

ano , plnohodnotnou . Kdo ma treba vecer cas hledat nejakou diru , cpat tam knot atd. To ze zabere misto misto v kufru mne netrapi , ale mit pocit jistoty je prijemny .
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.12.2020 , 11:51   Citovat  

alvi:
To chápu. Pro potřeby dojetí domů a pak do pneuservisu, bohatě postačí ta "šestnáctka", i když je v průměru o 18mm menší, než 18" pneu.
Co si pamatuji, tak pod podlážkou je sice koberec, ale uprostřed té prohlubně, byl výstupek na uchycení kotevní matice, ač skrytý tím kobercem.
Chtělo by to ale důsledně odměrit, zda se Ti tam vůbec plnohodnotné kolo vůbec vleze, zejména na výšku. Měl bys pak po celou dobu zvedlou podlážku Ble
Věřím, že porew to už bude mít ošéfované Velmi šťastný
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.12.2020 , 12:02   Citovat  

alvi napsal:
Kdo ma treba vecer cas hledat nejakou diru , cpat tam knot atd. ... ale mit pocit jistoty je prijemny .

Kdo má třeba večer čas vyndavat věci z kufru, hledat hever, pak zvedat auto, před povolením šroubů se pomodlit, zda při výměně kol v servisu neutáhli šrouby "na krev", doufat, že před defektem jsem neprojel nějakým sajrajtem na silnici, trefovat se na šrouby, utáhnout, auto dolů, utáhnout, už notně nas.ranej, že jsem zasr, ehm, zašpiněn, mrsknout hever zpátky, naskládat věci zpátky do kufru, pro pocit sucha a bezpečí pak dát na sedadlo plenu, abych ho neumazal, totéž s volantem, ideálně vyhrabat krabičku gum a ochránit jednotlivé prsty, aby se volant neumazal. Velmi šťastný

To radši risknu tu hadičku nebo Honda Assistance nebo nějaký help servis přes poskytovatele povinného ručení.
   Návrat  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.12.2020 , 12:25   Citovat  

piskot napsal:
Kdo má třeba večer čas vyndavat věci z kufru, hledat hever, pak zvedat auto, před povolením šroubů se pomodlit, zda při výměně kol v servisu neutáhli šrouby "na krev", doufat, že před defektem jsem neprojel nějakým sajrajtem na silnici, trefovat se na šrouby, utáhnout, auto dolů, utáhnout, už notně nas.ranej, že jsem zasr, ehm, zašpiněn, mrsknout hever zpátky, naskládat věci zpátky do kufru, pro pocit sucha a bezpečí pak dát na sedadlo plenu, abych ho neumazal, totéž s volantem, ideálně vyhrabat krabičku gum a ochránit jednotlivé prsty, aby se volant neumazal. Velmi šťastný

To radši risknu tu hadičku nebo Honda Assistance nebo nějaký help servis přes poskytovatele povinného ručení.

Rád bych viděl , jak zalepíš kolo bez zvednutí na hever .
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
porew je teď offline  porew
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 19.12.2020 , 14:27   Citovat  

Jopeeeno: nemam osefovany, porad se nemuzu rozhoupat Velmi šťastný Chtel jsem (chci?) ale koupit dojezdovku 17" - kvuli "vnitrnimu prostoru" v disku, aby se tam vlezlo vic veci nez do 16". Jo a nevim jak je to mozny, ale v origo vybave jsem nemel hever (?!?). Mam tam kompresor, bombicku se sajrajtem, ale hever nikde. Ani blbej klic. Tak jsem koupil nejakej obyc nuzkovej hever a povedl se mi zapasovat do prave bocnice jeste za krabicku s kompresorem - jsou tam na to dokonce pripraveny takovy kovovy trny jakoby.

Dostali jste nekdo k HRV hever? Nebo k Civicu? Davaji to vubec do novych aut? U starsiho Jazze, kde byla taky jenom lepici sada, tak tam prave hever byl, klasickej nuzkovej. Ale to bude za chvili 10 let, tak mozna se casy zmenily...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.12.2020 , 14:45   Citovat  

porew:
To mě překvapuje, ošefovaných věcí máš v autě docela dost Velmi šťastný
No, pokud si dobře pamatuji, tak v pravém podběhu jsem měl krom lepící sady a tažného oka, i nožový zvedák a klíč na kola - fajfku. Ale to se psal r. 2016 Ble
V Civiku nemám nic. Jen plastovou nálevku a tažné oko. Ale i tam je příprava na uchycení fajfky. Šetří, no HaHaaa
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 19.12.2020 , 15:05   Citovat  

Nj, ja se furt bojim, ze se to tam nevleze. Mam obavy i o tu polovicni dojezdovku. Plnohodnotna se tam uz fakt nema sanci vlezt. Navic jsem kufr komplet tlumil, takze pribylo vic nez 1cm matrose na dne. A zrovna v miste rezervy jsem to jeste schvalne hrotil (je to presne nad koncovym tlumicem vyfuku), tam mam skoro 15mm materialu.

Nejsu si jistej, kam ta rezerva vlastne zapadne - tady je oholenej kufr:
tudy odkaz
Stred na prisroubovani rezervy bude urcite ten jedinej kulatej vystupek se zavitem (takovej kuzel uprostred). Ale pak jsou jeste takovy vylisky nahore jeden a dva dole. Jestli se pneu rezervy podepre tema vystupkama, tak se to cely hrozne nadzvedne... nevim nevim.
Btw takhle to vypada vytlumeny tudy odkaz
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.12.2020 , 15:24   Citovat  

Taky si myslím, že pokud by se tam v originál set upu mělo něco vlézt, tak jen dojezdovka. Proto bych "4x měřil a jednou řezal" Ble
Tady mají hezky ke každé dojezdovce uvedeny i rozměry, takže docela jednoduché rozhodování...
tudy odkaz
Myslím, že by to mohlo klapnout.
Já se s rezervou určitě nechytám. Mám komplet vytlumený interiér, včetně zavazadelníku, takže mám smolíka.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.12.2020 , 20:06   Citovat  

hopit napsal:
Rád bych viděl , jak zalepíš kolo bez zvednutí na hever .

Proč bych to měl dělat? Tak to koukám!
Třeba tady tudy odkaz
nebo tudy odkaz
A kde "soudruzi z NDR" udělali chybu, že u všech aut s lepící sadou hever chybí ba ani není povinný?
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 19.12.2020 , 20:15   Citovat  

presne jak pise "hopit" - bez heveru si v koncich .
A kdyz jezdim jazdivam na mista kde ma O2 problemy se signalem (mozna i dosluhujici foun) , bude nahodou den blbec , tak nez cekat , udelam radeji sam . Rukavice to jisti , dotahovani matic si hlidam (vzdycky v servisu zkusim alespon jednu zda lze povolit) a v kufru nemam temer nic . V atmosfere jsem to neresil , protoze o ni bylo postupne rozhodnute - jit pryc .
Ted jsem spokojeny . A v nouzi se da kolo vecpat mezi sedacky , stejne jezdim maximalne ve dvou .

Ani v atmosfere ani ted ve Sportu jsem nemam ani hever ani klic na kola , budu resit co nejdrive .
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 19.12.2020 , 21:06   Citovat  

No je pravda, ze jsem taky nekde slysel, ze by se auto pred pouzitim lepici sady melo nadzvednout heverem. Ale na druhou stranu, kdyby to bylo opravdu technicky nutny, tak by ten hever prece museli dat k autu...

Jopeeeno - jj presne na tenhle web jsem se nekolikrat dival. Mam tam vyhlidnutou tu 17" prave, sirka 135mm. Musim to poradne zmerit.

Alvi - klic doporucuju teleskopickej. Povolis s nim temer vsechno a je pekne skladnej.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.12.2020 , 21:17   Citovat  

piskot napsal:
Proč bych to měl dělat? Tak to koukám!
Třeba tady tudy odkaz
nebo tudy odkaz
A kde "soudruzi z NDR" udělali chybu, že u všech aut s lepící sadou hever chybí ba ani není povinný?

Protože potřebuješ dostat lepidlo na celý obvod, hlavně zatížená pneumatika nepřilne k disku a nelze nafouknout Nápad je tu!
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.12.2020 , 22:01   Citovat  

porew:
Dohledal jsem v příručce fotku přihrádky v pravém podběhu v zavazadelníku. A dívej, přesně tak jsem to tam měl naskládané, včetně fajfky, zvedáku... Nechápu, proč další MY už tohle nemají. Asi fakt šetří.

Jinak, ještě scan příručky = postup opravy defektu - Honda HR-V/Civic 10G. Měl jsem taky za to, že je vhodné auto nazvednout a při/po aplikaci "lepidla" kolem pootáčet. Zde se s tím nepočítá, zvláštní. Já bych se toho držel a otáčel, ale nemám jak Ble

20201219_215006.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
20201219_215006.jpg, 215.1 kB

20201219_215027.jpg

20201219_215027.jpg, 157.32 kB

20201219_215049.jpg

20201219_215049.jpg, 167.14 kB

20201219_215121.jpg

20201219_215121.jpg, 65.22 kB

20201219_215138.jpg

20201219_215138.jpg, 53.48 kB
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.12.2020 , 23:14   Citovat  

Jopeeeno napsal:
porew:

Jinak, ještě scan příručky = postup opravy defektu - Honda HR-V/Civic 10G. Měl jsem taky za to, že je vhodné auto nazvednout a při/po aplikaci "lepidla" kolem pootáčet. Zde se s tím nepočítá, zvláštní. Já bych se toho držel a otáčel, ale nemám jak Ble

V příručce počítají pouze s pomalým defektem . V návodu C9G je napsáno: nepoužívat v případě že patka pláště pneumatiky není usazená. Takový defekt ale většina řidičů ani nezaregistruje Velmi šťastný
Osobně vozím rezervu i lepení, s případnou opravou defektu nemám nejmenší problém kouř
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 20.12.2020 , 11:02   Citovat  

hopit:
Asi ano Úsměv
V životě jsem měl defekt dohromady na prstech jedné ruky a vždy hřebík nebo vrut, krom jednoho případu, kdy jsem "sebral" pneumatikou nějaký ocelový výpalek, či co to bylo, a to mě odstavilo hned. Naštěstí to bylo auto typu offroad, čili rezerva na víku zavazadelníku.
V prvně jmenovaných případech, se dojet dalo. Jak píšeš, pomalý defekt. Poslední defekt jsem měl s HR-V před 4 lety, to jsem na dálnici "sebral" vrut. Rozsvítila se mi na PP výstrašná hláška o poklesu tlaku v pneu, na nejbližší benzínce jsem však opticky žádný únik neviděl. Dojel jsem s tím domů a až tam jsem si všiml vrutu v PZ pneu, když jsem auto pomalu posouval. No a tehdy mě to donutilo vrátit do zavazadelníku k povinné výbavě i tlakoměr Velmi šťastný
Uvažuji, že koupím alespoň opravnou sadu, tzv. knoty Ble
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 20.12.2020 , 11:10   Citovat  

hopit napsal:
Protože potřebuješ dostat lepidlo na celý obvod, hlavně zatížená pneumatika nepřilne k disku a nelze nafouknout Nápad je tu!

Koukal jsi na ty odkazy?
Říkaj' že až se pak začne otáčet kolo, rozteče se lepidlo po obvodu.
Říkaj', pro jaké defekty se opravná sada hodí.
Za mě defekt, na který lepení nestačí jsou už takového charakteru, že stát se za jízdy, je auto pak nepojízdné jako takové. Prasklá bočnice v 90 km/h? Nechtěl bych zažít...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 20.12.2020 , 11:24   Citovat  

Jopeeeno napsal:
hopit:
Asi ano Úsměv
V životě jsem měl defekt dohromady na prstech jedné ruky a vždy hřebík nebo vrut, krom jednoho případu, kdy jsem "sebral" pneumatikou nějaký ocelový výpalek, či co to bylo, a to mě odstavilo hned. Naštěstí to bylo auto typu offroad, čili rezerva na víku zavazadelníku.
V prvně jmenovaných případech, se dojet dalo. Jak píšeš, pomalý defekt. Poslední defekt jsem měl s HR-V před 4 lety, to jsem na dálnici "sebral" vrut. Rozsvítila se mi na PP výstrašná hláška o poklesu tlaku v pneu, na nejbližší benzínce jsem však opticky žádný únik neviděl. Dojel jsem s tím domů a až tam jsem si všiml vrutu v PZ pneu, když jsem auto pomalu posouval. No a tehdy mě to donutilo vrátit do zavazadelníku k povinné výbavě i tlakoměr Velmi šťastný
Uvažuji, že koupím alespoň opravnou sadu, tzv. knoty Ble

OK
Manometr taky vozím... Úsměv
Měl jsem v ruce auto s aktivním měřením tlaku, a u něj se projevoval šroub v kole, jen když jsem projížděl levou zatáčku, a to ještě určitou rychlostí. Když jsem začal mít podezření na pomalý defekt, dal jsem na displej obrazovku s tlaky v kolech, a takhle jsem na to přišel... Fajn byla oprava za "děkuju", vlastně "obrigado"... Velmi šťastný
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 20.12.2020 , 18:09   Citovat  

pri studovani prirucky jsem uplne vynechal stat jak se zechazi s tou opravnou sadou . To byl od Jopeeena dobry pocin uverejnit jak se s tim zachazi .

Tadjsem koupil na Sporta momentovy klic a premyslim , jestli udelat spolecne Vanoce a koupit mu/mne elektricky nuzkovy zvedak . Abych ten kastlik pod podlahou pekne zaplnil .............
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 18.1.2021 , 16:31   Citovat  

Tak už to v únoru propukne, HR-V se dočká svého nástupce. S Bohem 1.5T, hybridy "povládnou" světu (Evropě) Bueee

tudy odkaz
   Návrat  
pitbuell je teď offline  pitbuell
2 háčka
PříspěvekZaslal: 18.1.2021 , 17:56   Citovat  

Jopeeeno Ješťe bych dodal zbohem fofrklacku, turovaní , a takových těch neoekoradosti.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 18.1.2021 , 18:23   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Tak už to v únoru propukne, HR-V se dočká svého nástupce. S Bohem 1.5T, hybridy "povládnou" světu (Evropě) Bueee

tudy odkaz

To budou prodeje Velmi šťastný Důchodci mají z čeho vybírat je to dobrý
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 18.1.2021 , 19:08   Citovat  

pitbuell:
Dobře Ty. Tohle stejně bude jezdit hlavně po městě, jak už to tak u crossoverů bývá, takže s eCVT nemám problém (v Jazz e:hev je naladěna skvěle) OK

hopit:
Kdyby byl automobilní svět v pořádku a zůstal v nabídce i 1.5T, neřeknu ani popel, ale není.
Jakožto bývalý majitel 2G musím kriticky říct, že tohle se designově pravděpodobně povedlo víc, než 2G a zřejmě i uvnitř. Takže prachatí důchodci budou mít opravdu z čeho vybírat. Jen ta cena asi nebude pro českého chalupáře Úsměv 2G Sport už teď stojí přes 700 000 Kč, tohle levnější nebude Smutný
   Návrat  
stani-stani je teď offline  stani-stani
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.1.2021 , 20:00   Citovat  

Asi takto: kdo upřednostňuje automat (důchodci, ženy, já Mr. Green ), tak pro toho bude určitě lepší e-CVT než CVT.
Když jsem testoval nového Jazz, tak jsme se s dealerem bavili i o HR-V v automatu (co tam měl vystavený), a řekl jasný vysavač. Tak to valím bulvy Tudíž v tomto směru to bude posun.
A navíc hondí e:HEV je fakt vcelku povedený. Mrk
   Návrat  
pitbuell je teď offline  pitbuell
2 háčka
PříspěvekZaslal: 18.1.2021 , 20:42  Naposledy upravil pitbuell dne 18.1.2021 , 20:51, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Ono pro většinu ježdění je automat lepší OK

jsem aji zvjedavý na ceny. a Duchodci skončí u Hjundaje. To pozoruji v okolí Bueee
K cene Hrv 800Tkč jazz 500 zeby mezi nebo spis jak C HR 680TKc

Ale víc mě zajíma minimalistický desing palubky jak hlasají ,aby to nebyly lany levného plastu ,ale to snad nehrozí. Jen MM dyzajn pusobí někdy dost chladně neutulně což ja v aute nerad....
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda HR-V
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina