Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Accord 7g K20 - swap motoru
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
Matěj Krupař je teď offline  Matěj Krupař
0
PříspěvekZaslal: 21.1.2021 , 10:01   Citovat  

Mám plán se svým Acco 7G tourer:
Acco

- Už spolu fungujeme 3 roky, auto mi vyhovuje, rád ho řídím, je pohodlné, když potřebuju, tak jede, v kufru se vyspíme... Úsměv Používám ho jako daily a především na delší cesty, okolo 200-400 km za víkend a párkrát do roka výjezd @ 2500 km. Ekonomika provozu je pořešená LPG. Acco už jsem v průběhu let trochu pospravoval, pár nových součástek tam je, mnoho much jsme vychytali, tak mi přijde škoda se ho zbavovat.

- nicméně, má to celé jeden háček a tím je bohužel motor. K20Z2 má už špatnou hlavu, letošním rokem končí možnosti štelovat ventilové vůle, které se pořád rozhašují. Nevím, čím to je, nedopátrali jsme se.

- Mohla by to vyřešit repase hlavy, nicméně dostal jsem v servisu (JS Racing, Ostrava ) doporučení, že předchozí majitel se asi o auto nedobře staral, že zřejmě zažilo těžké žasy chodu na chudou směs, možná zanedbaný olejový servis... Prostě spodek motoru zní nějak divně a tím pádem nemá smysl sypat kačky do repase hlavy.

- Takže bylo doporučeno koupit radši celý motor K20, trochu ho pošolíchat a strčit ho místo stávajícího (ten nechat na ND, případně použít některé novější věci, které tam dneska mám...)

- Nejsem závodník a výkonově mi úplně stačí ekonomický motor, který tam je teď (K20Z2) 114 kW, takže bych výměnu viděl za stejný, nebo podobný motor, pokud možno v co nejlepším stavu, s malým nájezdem, atd. Plán je samozřejmě motor opět zplynovat, za použití částečně stávajících, částečně nových dílů LPG systému.

Z výše uvedeného mi plyne několik otázek, případně bych byl rád za jakékoli náměty k zamyšlení v této věci.

1. Legalizace. Kus za kus K20Z2 by snad neměl být v budoucnu nikde problém, na technické apod? Co jsem se tady dočetl, tak pokud by se dal K20 s jinými parametry, tak už by to problém být mohl, když legalizace jakéhokoli swapu je defakto nemožná v ČR?

2. Kdo se vyznáte v K20 motorizacích... je jich spousta druhů... Které jsou ekvivalentní a budou sedět do "systému"? Tj. "drive-by-wire", tempomat!!, klimatizace... Acco 2007 poface? Není někde nějaký seznam ekvivalentů všech těch písmenek? zmatenej Resp. který konkrétní motor byste doporučili?

3. Kde koupit? Díval jsem se na PL Allegro, tam nějaká nabídka je. Německý ebay taky něco. Kdyby byl tip na někoho, kdo je schopen sehnat motor v pěkném stavu... Dojedu si.

4. Na co dát při swapu pozor, resp. co všechno raději preventivně vyměnit, když už to bude celé venku? Na motoru i ostatní věci kolem? Plánuju určitě spojku.

5. Finančně to celé může dost varírovat... Ale stejně, na co se mám připravit? Vidíte to, jakože to má finanční smysl, nebo je to nesmysl? Velmi šťastný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Mourl je teď offline  Mourl
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 24.1.2021 , 22:18   Citovat  

Z důvodu snadné legalizace, sehnat stejné ozačení motoru. Číslo motoru se neeviduje, respektive celý motor stejného typu je po stránce legislativy náhradní díl.
Nejlepší stav motoru bude mít nejspíš motor s automatickou převodovkou. Přehodíš setrvák ze starého motoru....
Určitě bych dal novou spojkovou sadu. Na acco není úplně dobře přístupná (nápravnice dolů), nové uložení stabilizátoru (originál)
Nejlépe vyměnit kus za kus a jezdit. Drive by wire a tempomaty nemusíš řešit, to obstarává řídící jednotka a škrtící klapka - ta se dá z tvého motoru.
Pokud nějaké úpravy, tak určitě pár možností je. Sání z K20A2, slícovat s hlavou, dát olejové čerpadlo z K20A2 = vyvažovací hřídele pryč, reflash svody a k tomu reflash od MarkaBB VTEC
Sehnat Swap K20A2 případně novější, přerazit typ motoru, nebo dát K24? vše je možné.. otázka je kompatibilita ale spíš legislativa
Ber to jako odpověď někoho, komu přišlo líto, že nikdo zatím neodepsal a zase tomu tolik nerozumí Se stydím je to dobrý

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
0
PříspěvekZaslal: 25.1.2021 , 20:25   Citovat  

Díky moc za příspěvek, každá informace navíc dobrá!

Viděl jsem milion videí k-swapů, ale coby ne-praktik, ne-mechanik si to tak můžu představovat... Ale dostal jsem v servisu za úkol si sehnat motor, tak si to potřebuju utříbit a ujasnit.

ECU a stávající elektronická klapka zařídí tempomat? Logiku to dává, ale asi je otázka, na jaké sání se ta klapka dá napasovat. Na svody á la K20A2 by byla asi trochu hubená, ne?

Motor co byl s automatem.. dává smysl, dík.

0
PříspěvekZaslal: 18.2.2021 , 11:39   Citovat  

Tak jsem dostal nabídku od člena R3S na motor K20A3 s mechanickou klapkou.
Současný motor je K20Z2 a má elektronickou klapku.

Je zde někdo fundovaný, kdo by věděl, zda by bylo možné provést swap v tomto případě?

Dala by se použít všechny součástky z K20Z2 na K20A3? Případně co by bylo potřeba vyměnit?

Obsah fóra Honda-club.cz   
Accord 7g K20 - swap motoru
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina