Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Baterie pro stop start chyba B121D
Fórum: Elektroinstalace
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
dcadio je teď offline  dcadio
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 14.3.2021 , 10:11  Naposledy upravil dcadio dne 18.3.2021 , 14:31, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Ahoj vsem, nikde jsem nenasel debatu o vyberu autobaterii pro stop starty.
Zaroven prosim radu, jakou baterii dat do civica 9g 1.8 se stop startem?
Chci aby chvili vydrzela. Dik za rady
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
spurek je teď offline  spurek
0
PříspěvekZaslal: 14.3.2021 , 12:30   Citovat  

dcadio:
Podívej se na vlákno "Civic 9G", kde se to řešilo myslím dost podrobně.
Mimochodem, koupil jsem do svého Civicu 9G 1,8 baterii Varta EFB. Ona svou konstrukcí umožňuje starty i při hlubokém vybití a snáší režim častého startování a nedokonalého nabíjení. Příčina krátké výdrže baterie není ona sama, ale to zrůdné nabíjení pouze při brždění motorem. Mám ve voze voltmetr pro měření palubního napětí a vidím, že když jedu pod plynem, tak se nenabíjí. Asi jediná možnost, jak tomu zabránit, je svícení hlavním osvětlením, kdy se baterka nabíjí trvale.
Alespoň mně to funguje.

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 15.3.2021 , 18:10   Citovat  

Dekuji za reakci, koupil jsem baterii varta EFB, ale stale nefunguje stop start, jezdil jsem predtim na normalni autobaterii, je potreba novou nejak nakodovat? Porad to pise, check system. Diky za rady Bueee
spurek napsal:
dcadio:
Podívej se na vlákno "Civic 9G", kde se to řešilo myslím dost podrobně.
Mimochodem, koupil jsem do svého Civicu 9G 1,8 baterii Varta EFB. Ona svou konstrukcí umožňuje starty i při hlubokém vybití a snáší režim častého startování a nedokonalého nabíjení. Příčina krátké výdrže baterie není ona sama, ale to zrůdné nabíjení pouze při brždění motorem. Mám ve voze voltmetr pro měření palubního napětí a vidím, že když jedu pod plynem, tak se nenabíjí. Asi jediná možnost, jak tomu zabránit, je svícení hlavním osvětlením, kdy se baterka nabíjí trvale.
Alespoň mně to funguje.

0
PříspěvekZaslal: 15.3.2021 , 19:46   Citovat  

Vzpomínám si, že než jsem nahradil původní baterii, tak mi už při nastartování systém psal, že start stop není možný a byl ještě doplněný symbolem baterie. Po výměně za novou start stop po jízdě také psal, že nelze, ale už bez symbolu baterky.
Na levé straně mínusové svorky baterie je konektor, tuším se dvěma vodičema. Ten jsem vysunul a dal nazpět a od té doby vše funguje jak má.
Možná to někomu připadne nelogické chtít aby fungovalo něco s čím nesouhlasím, ale mám rád, když vše funguje tak jak má i když to odmítám.
Start stop vypínám úplně automaticky po nastartování. Ona totiš neexistuje nějaká jiná blbost, která způsobuje větší devastaci motoru, než právě start stop. Alespoň si to myslím.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 15.3.2021 , 20:19   Citovat  

Dekuju za tip, ale nezabral, vypojil jsem i se zapnutym motorem a nic Smutný Smutný neni tu nejaky odbornik, kdo by poradil co s tim? Diky

spurek napsal:
Vzpomínám si, že než jsem nahradil původní baterii, tak mi už při nastartování systém psal, že start stop není možný a byl ještě doplněný symbolem baterie. Po výměně za novou start stop po jízdě také psal, že nelze, ale už bez symbolu baterky.
Na levé straně mínusové svorky baterie je konektor, tuším se dvěma vodičema. Ten jsem vysunul a dal nazpět a od té doby vše funguje jak má.
Možná to někomu připadne nelogické chtít aby fungovalo něco s čím nesouhlasím, ale mám rád, když vše funguje tak jak má i když to odmítám.
Start stop vypínám úplně automaticky po nastartování. Ona totiš neexistuje nějaká jiná blbost, která způsobuje větší devastaci motoru, než právě start stop. Alespoň si to myslím.

piskot je teď offline  piskot
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 15.3.2021 , 21:52   Citovat  

dcadio napsal:
Dekuju za tip, ale nezabral, vypojil jsem i se zapnutym motorem a nic Smutný Smutný neni tu nejaky odbornik, kdo by poradil co s tim? Diky

Hele, odborník neodborník, co se s autem jet projet někam tak na dvě hoďky...? Jestli tě napadne, proč...
Jo, a malá nápověda, roužni k tomu světla.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 18.3.2021 , 14:30   Citovat  

Jedina chyba kterou auto hlasi je B121D, je mozne ze kvuli cidlu vnitrni teploty nefunguje stop start?

Rom. je teď offline  Rom.
Partner H-C
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 18.3.2021 , 18:18   Citovat  

nabil jsi novou baterii ideálně "chytrou" nabíječkou?

0
PříspěvekZaslal: 18.3.2021 , 20:45   Citovat  

Jestliže kód B121D znamená chybu čidla vnitřní teploty, jak tvrdíš, tak je to možná důvod Tvých potíží, protože jedna z příčin proč se neaktivuje Start stop je velký rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou. A když systém nevidí jednu z nich, nemá co porovnávat a hlásí chybu.
BTW, odborník nejsem, jen si matně vzpomínám, že jsem to někde v manuálu četl.

Obsah fóra Honda-club.cz   
Baterie pro stop start chyba B121D
Fórum: Elektroinstalace
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina