Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 128, 129, 130 
Zaslat odpověď

Strana 130 z 130
gear je teď offline  gear
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 7.9.2021 , 13:09   Citovat  

renda4 napsal:
https://www.fusion1.cz/katalog/product/716740?&a[26097][]=7&a[26098][]=17&a[26099][]=50&a[26100][]=5x114,3

Díky, ano jsou i lehčí kola, samozřejmě jsou i dražší kola atd...

jde mi spíš o názor na mnou posílané.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
michal.t je teď offline  michal.t
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.9.2021 , 20:11   Citovat  

Hoj, nemáte někdo zkušenost s pocukáváním R18? Přijde mi, že po startu a rozjezdu, když řadím trojku nebo čtyřku, tak malý okamžik potom, co spojka po přeřazení zabere a synchronizují se otáčky, tak že motor na pár desetin vteřiny vynechá a přeruší tah. Cca po půl minutě od startu už to nedělá a nedaří se mi to pak ani uměle navodit.

Nezdá se mi však, že by to souviselo s např. s extrémně podchlazeným motorem při startu - nikdy dřív jsem ani v krutých mrazech nic podobného nepozoroval – a teď to udělá i při odpoledním rozjezdu se sluncem rozpáleným autem.

Nevím, jestli to má spojitost – ale v den, kdy jsem si toho vynechávání poprvé všiml, se mi rozsvítilo varování „start-stop, zkontrolujte systém“. Prostě jiná hláška než pro zimní období klasická „start-stop není možný“ s piktogramem baterky - která se mi však během letošního léta vůbec neobjevila.

Ona ta baterka už je asi zralá na výměnu – sice startuje pěkně, ale přes noc už ani neudrží napětí nad 12,3 V, a to ani po předchozím pobytu na nabíječce. Ale že by dožívající baterka měla způsobovat to vynechávání motoru?

Příští týden s tím zajedu do servisu a zkusíme tam dát novou baterku… nicméně to pocukávání se mi pravděpodobně nepodaří servisákům předvést, a pokud s výměnou baterky náhodou nevymizí… Smutný . Netušíte, v čem by mohl být zakopaný pes?
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
4 háčka
PříspěvekZaslal: 18.9.2021 , 11:43   Citovat  

Musela by to být obrovská náhoda, ale podobné symptomy jsem pociťoval i u HR-V MY 2016, když se s námi po třech letech "loučil" akumulátor. Auto normálně startovalo, leč S/S systém se už několik měsíců "nepřihlásil ke slovu".
Z toho, co popisuješ a dle mé zkušenosti bych "slabou" aku určitě nevylučoval.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
anunaki je teď offline  anunaki
2 háčka
PříspěvekZaslal: 18.9.2021 , 13:31   Citovat  

Pokud se nepletu, tak hlášení "start stop check system" si mi zobrazilo, když jsem zkušebně vycvaknul konektor ze snímače na akumulátoru a nastartoval. Tohle hlašení se loguje a visí v chybách, jak jsem zjistil po půl roce, když jsem chtěl jet na technickou a připojil diagnostiku.
Bez ohledu na stav akumulátoru po startu motoru běží nějakou dobu alternátor a napětí v systému je kolem 14.5V. Na palubce mám voltmetr a občas to sleduju. Každopádně tenhle stav co popisuješ jsem nezaznamenal (najeto 80tkm).
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.9.2021 , 14:07   Citovat  

anunaki, Jopeeeno, dík…
Tímto konektorem to asi spíš nebude, měl jsem odpojenou celou baterku a po opětovném připojení, včetně toho konektoru, se nic nespravilo. Ještě na něho ale ještě jednou mrknu pro jistotu.

Jopeeeno – teda a pozoroval si taky podobné pocukávání motoru? S výměnou aku se to pak samo poléčilo?

Jinak, jaký máte názor na koupi druhé baterky? Brali byste spíš třeba nějakou odpovídající Vartu z obchodu? nebo si připlatit cca 600 Kč za aku, co mi nabízejí v Hondě a dušují se, že vydrží víc, než cokoliv, co bych sehnal v obchodě?
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
4 háčka
PříspěvekZaslal: 18.9.2021 , 14:41   Citovat  

Objevovalo se mi jemné cukání, když jsem po přerazení převodového stupně přidal "plyn".
Taky jsem bádal co s tím, dokonce jsem to "reklamoval" na garančce. Nenašli nic. Za čas jsem dobil aku a byl chvíli klid. Pak se to objevilo znovu. No a pak umřel akumulátor.
Vyměnil jsem ho za Exide EFB EL600. Následných 9 měsíců jsem nic takové už nezaznamenal a pak auto prodal.

Nechej udělat zátěžový test akumulátoru, ať můžeš vyloučit problém právě s ním.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.9.2021 , 16:36   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Objevovalo se mi jemné cukání, když jsem po přerazení převodového stupně přidal "plyn".
Taky jsem bádal co s tím, dokonce jsem to "reklamoval" na garančce. Nenašli nic. Za čas jsem dobil aku a byl chvíli klid. Pak se to objevilo znovu. No a pak umřel akumulátor.
Vyměnil jsem ho za Exide EFB EL600. Následných 9 měsíců jsem nic takové už nezaznamenal a pak auto prodal.

Nechej udělat zátěžový test akumulátoru, ať můžeš vyloučit problém právě s ním.

Dík za dovysvětlení... tak to mě naplňuje nadějí, že by to mohlo opravdu souviset s tou baterkou.... Má už opravdu odslouženo, stačí rozsvítit světla (bez nastartování) a napětí padá pod 12 V, v tátově autě se pro srovnání pořád drží nad 12,5 V.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 128, 129, 130 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina