Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[3]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Tecsound - materiál pro tlumení (předběžná sondáž)
Fórum: Společné nákupy
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
dj-bobr je teď offline  dj-bobr
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 16.12.2011 , 1:52   Citovat  

Ahoj,

bavil jsem se už s několika lidmi z klubu, že by v dohledné době (do roka) chtěli řešit akustické tlumení nějaké části svého plechového miláčka/pracanta/vraku (nehodící se škrtněte). Pátral jsem napříč trhem po nějaké optimální variantě, na kterou se na fórech neobjeví moc nadávek a je na ni i nějaká ta věrohodná chvála, a zalíbil se mi Tecsound, který je dokonce českým výrobkem. Použití je široké - tlumení dveří pro lepší zvuk reproduktorů (efekt uzavřené ozvučnice -> více basů, méně rezonancí), tlumení podlahy, stropu, podlahy kufru, možná i podběhů, pro snížení hluku za jízdy. Někdo to cpe i na kapotu zevnitř a na motorovou přepážku, to by taky mohlo dost odhlučnit.

Mnozí majitelé Civiců, zejména 5.generací, mají ve špatném stavu protizatékací igelity ve dveřích - pro ně by byla náhrada Tecsoundem řešením i tohoto problému - a jako bonus lepší zvuk díky vytlumeným dveřím Úsměv

Předběžně tedy dávám v plén dotaz, kdo by měl zájem - neříkám, že se ujmu organizace nějakého hromadného nákupu, ale minimálně bych byl jeden ze zájemců. Co můžu udělat je, že do firmy toto vyrábějící zavolám a poptám se na možnosti nějakých slev při větším odběru. Smysl realizovat celou akci by mělo určitě až řekněme na jaře, kdy bude příznivější teplota na lepení tlumicího materiálu.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
infinity je teď offline  infinity
Partner H-C
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 16.12.2011 , 2:31   Citovat  

TESCO SOUND Cool

K veci, neco bych vzal...jestli budes mit blizsi info, dej vedet.
   Návrat  
Petura je teď offline  Petura
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2011 , 8:39   Citovat  

tecsound není nejvhodnější na lepení dveří zevnitř, díky horku ve dveřích povolí a sjede, je vhodné ho použít na lehké podlepení tapecu, ale do dveří nic moc ...
je to ověřené letitými zkušenostmi členů z AHC Mrk
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2011 , 11:27   Citovat  

Kámoš má právě Felicii polepenou Tecsoundem komplet a spokojen, ale při montáži používal chemoprén a nespoléhal se na přirozenou adhesi materiálu, protože mu bylo jasný, že by se to mohlo horkem odlepovat.. a je spokojenej třetím rokem Cool
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2011 , 12:18   Citovat  

no tak si připlatím za lepší tlumení, který není potřeba lepit extra lepidlem ...
chemopren taky něco stojí a navíc ta práce s tím není zrovna nejjednodušší to mi hlava nebere takže bych opravdu přidal a koupil třeba dynamat, který je ověřený a není ho potřeba podlepovat Mrk
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2011 , 12:49   Citovat  

No jo, je to o penězích vs. práci s tím spojené.. s Dynamatem je třeba míň sr.. práce při lepení, tlumit bude nepochybně o něco lépe, ale za dva a půl tisíce s ním celý auto nevytlumíš Úsměv tohle by mělo být ekonomické a funkční řešení, a jestli u toho strávím o hodinu dýl a spotřebuju na to o jednu tubu chemoprénu navíc, to vyváží několikanásobně nižší cena. Kdo chce, má možnost, kdo nechce, nikdo ho nenutí Úsměv

(a můžu z Felicie potvrdit, že vytlumení aspoň tím Tecsoundem je znát oproti nevytlumenému stavu už v prvních vteřinách pobytu v autě)
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2011 , 13:17   Citovat  

Teď jsem hovořil s člověkem z Vestinu (výrobce Tecsoundu), trochu to s ním probral.. netvrdil, že je jejich výrobek dokonalý, ale mluvili jsme právě i o možných problémech s odlepováním - je to o tom, že se při aplikaci musí fakt fest tlačit třeba válečkem, a na složitějších nebo porézních místech klidně použít chemoprén.

Myšlence nějaké množstevní slevy se nebránil - proto tady visí tohle zatím sondovací vlákno, žejo Úsměv
   Návrat  
Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 16.12.2011 , 13:22   Citovat  

Tecsound jsem nikdy nezkoušel,i když dříve byl na AHC opěvován a doporučován. Když vezmu že deska 1x2m s hliníkovou folií stojí asi 1200,- tak si myslím že jsou podle zkušeností lepší materiály. Já třeba tlumil materiálem podobným jako chválený Vibraflex a vyšlo mě to na méně peněz.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2011 , 14:57   Citovat  

Nebráním se ani doporučení nějakého vhodnějšího tlumicího materiálu, u mě osobně je cílem prostě funkční řešení sloužící jako náhrada igelitů ve dveřích a jako účinné akustické tlumení, s důrazem na ekonomickou stránku věci.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2011 , 16:14   Citovat  

dj-bobr napsal:
Nebráním se ani doporučení nějakého vhodnějšího tlumicího materiálu, u mě osobně je cílem prostě funkční řešení sloužící jako náhrada igelitů ve dveřích a jako účinné akustické tlumení, s důrazem na ekonomickou stránku věci.

no to se celou dobu snažím říct, že by bylo vhodnější sehnat jiný materiál za lepší ceny Mrk aspoň na vytlumení dveří
na podlahu a kufr bych tecsound použil, případně s ním jen podlepil tapecy aby byly tužší , ale místo těch igelitů a vnitřek dveří fakt ne ...
co jsem viděl, tak místo igelitů se používá samolepící hliníková folie a přes ní pak pláty tlumení
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2011 , 20:07   Citovat  

Já právě měl za to, že Tecsound ALU s hliníkovou fólií je na to přímo dělanej Úsměv ok, beru. Co je lepší nebo/a levnější? Úsměv
   Návrat  
floris je teď offline  floris
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.12.2011 , 20:45   Citovat  

A co SikaDamp 630? Mám ho v autě ve dveřích už nějaký 2 roky a bez problémů tudy odkaz
   Návrat  
beruska.zh je teď offline  beruska.zh
1 háčko
PříspěvekZaslal: 1.1.2012 , 18:16   Citovat  

Bobr: přemýšlel jsi o tom, co říkal David? už jsi to opatrně na teple rozbaloval? Do auta to musíš dávat samozřejmě pomocí horkovzdušky Úsměv pak jde i tohle krásně, docela lehce tvarovat Úsměv
   Návrat  
Brnďa je teď offline  Brnďa
5 háček
PříspěvekZaslal: 1.1.2012 , 19:03   Citovat  

ja pouzival dynamat Úsměv
   Návrat  
jazzbuzz je teď offline  jazzbuzz
PříspěvekZaslal: 23.11.2016 , 11:53   Citovat  

Ona existuje ještě prý nějaká hmota, která má defacto stejné vlastnosti, co i ta folie, ale vůbec nevím, jak bych to na to patlal a hlavně, jak bych upravoval povrch před jejím nanesením... logicky degrease&clean asi... a ta hmota vypadá takhle, je to nějaký STP liquid. Co si o tom myslíte?
   Návrat  
Prelude 90 je teď offline  Prelude 90
1 háčko
PříspěvekZaslal: 25.11.2016 , 9:45   Citovat  

...to me taky napadlo abych to udelal co nejlevnejc pze všechny ty lepenky jsou na bazi bitumenu tak sem si řek co když to střiknu do dveří a je hotovo ale pak jsem z toho upustil aby se to v lete nahodou nemelo tendence roztékat,,,takže jsem použil VBF 2mm na vnejčši plech a pod tapec 1,5mm :OK: ceny na netu začinají za 50x70 na 189kč pokud by byla vetši objednavka zeptal bych se na lepčí cenu majitele autodoplnku znám :honda: ZDAR !
   Návrat  
markos je teď offline  markos
4 háčka
PříspěvekZaslal: 25.11.2016 , 16:08   Citovat  

Ahoj!

Za seba ti môžem dopročiť STP! ZA cca 60 euro (1800 kč) som urobil to, čo je na obrázku - 2 dvere.

Komplet vonkajší aj vnútorný plech. Odporúčam to robiť v garáži v teple, v zime to bude stuhnuté a horšie sa s tým robí aj to horšie lepí.

Rozdiel, je naozaj značný
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Tecsound - materiál pro tlumení (předběžná sondáž)
Fórum: Společné nákupy
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina