Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Civic 7g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 78, 79, 80  Další 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 80
walkingwad je teď offline  walkingwad
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 12:51  Naposledy upravil walkingwad dne 24.1.2012 , 9:15, celkově upraveno 14 krát. Citovat  

Říkal jsem si že je tu už dost témat o 7g, že by si zasloužilo svoji vlastní sekci "Vše o.." ať je v tom pořádek Úsměv A postupně by se doplňovalo a doplňovalo..

Civic 7g se vyráběl mezi roky 2001 až 2005 (udává se, že model 2001 se vyráběl od roku 2000). V roce 2003/2004 prošel faceliftem (spíše až 2004). Civic se vyráběl v Anglickém Swindonu - VIN začíná na "SHE" (třeba SHEEP2, kde je pak EP2 verze)

Zavěšení kol: McPherson vpředu/lichoběžníkové vzadu
Pneumatiky: 195/60 R15 alternativa je 205/50 R16 (poface Sport má 205/55 R16 a TypeR má 205/45/R17)
Rozteč : 4x100 (kromě Poface SPORTu a TypeR)
Zavazadlový prostor: 315 - 610 l (platí pro EP2)
Palivová nádrž: 50 l

Provedení
---------------------------------------------------------------------------------------
Celkově se vyráběla 7. generace ve čtyřech karosářských provedeních, a to :

3-door hatchback (EP)
EP1 - 1.4
EP2 - 1.6
EP3 - 2.0 Type R
EP4 - 1.7 CDTi

5-door hatchback (EU)
EU6 - 1.4
EU8 - 1.6
EU9 - 1.7 CDTi
EV1 - 2.0 Type S

4-door sedan (ES)
?

2-door coupe (EM)
EM2 - 1.7 Coupe

Hybrid (nejspíše sedan)
FD3 - 1.3 Hybrid

Motory
---------------------------------------------------------------------------------------
Nejčastěji potkáte:

1,4i (90hp) - D14? - Nejslabší motorizace, myslím že 7g je na ni moc velká, každopádně do města atd. v tom zase tak problém nevidím

1,6i (110hp) - D16V1 - Nejklasičtější motorizace, asfalt netrhá, ale pořád jde o zábavný motor

1,7i (125hp) - D17A - Existoval ve dvou verzích non-Vtec a Vtec s +/- podobným výkonem, pouze v sedanu a cupé

1,7CDTi (100hp) - 4EE2 - Naftový motor od Isuzu (dával se prý do Astry). Honda jej ale upravila a zvýšila mu výkon

2,0i (160hp) - K20A3 - Ideální motorizace která je v podstatě k nesehnání. V ČR se jich prodalo velice málo (údajně cca. 3). Jde o verzi pro USA (3D hatchback), ta se nazývala Si, stejny vuz se stejnou motorizací, ale pro Kanadský trh se označoval jako SiR. Stejný motor se potom pouzival i v evropskych vozech, kde se montoval pouze do 5D hatchbacku s označenim SPORT. (ohledně označení SPORT a TYPE-S je to trochu "zamozané")

2,0i (200hp) - K20A2 - Slavná K20 (DOHC i-Vtec), je ve verzi Civic TypeR - což je Nejostřejší verze Civicu (tzv. CTR). Ohledně informací ohledně CTR bych vás odkázal na video dole, myslím že on to shrnul velice dobře :twisted:

Civic TypeR - Nejostřejší Civic této generace honosící se označením TypeR Vychází z Civicu hatchback třídveřové varianty. Má
jiné (tvrdší) nastavením podvozku, volante MOMO, Reacaro sedačky, zdařilý podykit a hlavně motor "vyvářejícím vlastní gravitační pole" (K20)... (bude doplněno)

Za zmínku stojí také určitě zdařilá verze SPORT (někdy označována nesprávně jako Type-S) která vychází také s 3d. civicu s motorem 1,6. Obsahuje Bodykit z verze Type-R, volant z TypeR (velice zdařilý), litá kola a údajně má jiné nastavení podvozku (nepotvrzeno). SPORT jde dobře poznat podle bílých budíků a volantu. Poface verze SPORTu má jinou rozteč (5x114,3), rozpěru na zadních tlumičích a jiný koncový díl výfuku (klasický sport má výfuk z 3D, čili nuda)

Výbava
4 x airbag (u CTR jen 2x), ABS, alarm s dálkovým ovládáním, centrál dálkový, dělená zadní sedadla, el. okna, el. zrcátka, imobilizér, klimatizace, nastavitelný volant, posilovač řízení, rádio, vyhřívaná zrcátka, výškově nastavitelná sedadla

Jako volitelné šlo vybrat manuální nebo automatickou klimatizaci (u aut. klimatizace je středový panel jiný). Mlhovky jsou u předface volitelná výbava, poface je má standardně.

Palubní počítač ukazuje tyto hodnoty:
- celkový počet najetých kilometrů
- "denní" počet najetých kilometrů od vynulování
- teploměr venkovní teploty (pouze poface)
- průměrná spotřeba paliva za posledních 100km (pouze poface, ne CTR)

Facelift
Facelift nebyl nějak drastický. Hlavní změny:

Poface má:
- blinkry v zrcátkách / předface v kastli pod zrcátky
- červenou tapec a sedačky
- světla v čočce
- jiný přední/zadní nárazník
- podběhy u zadních kol
- paluvní "počítač" ukazuje spotřebu, prům. spotřebu a teplotu (TypeR ukazatel spotřeby nemá pořádnej výtlem )

Závady
- Vrzání řízení - nejčastější závada. Byla na to prodloužená záruka pokud vím. Řešení je několik, avšak ne pro běžné smrtelníky
- Mlžené světel
- Vyklající se sedačka - Téma na HC
- "Občas" prý odcházející převodovky
- u CDTi odcházely turba, měnili je v rámci servisní kampaně (jen u prvních verzí)
- odchází zámky ve dveřích Oprava centrálního zamykání (HC)
- Občas se údajně objeví přehřívání 1,6 (z HC vím tak max o 2 případech, takže nevím jestli jde opravdu o "vlastnost")

FAQ
Pasuje křídlo z verze TypeR (CTR) na klasického Civica ?
- Zadní sklo na kufru CTR je jiné, má pro křídlo "vykrojení". Takže se musí křídlo upravit a nebo koupit "kopii" křídla které se jen vymění za to malé "křidélko" co Civic má. (kopie cca. 2000,- podle mě, ideální řešení)

Témata na HC
Poface světla na předface
Opravy a postřehy
Rady ke koupi + nějaké info

Video
Clarksonova "recenze" Nového CTR 8g v porovnání s CTR 7g

Odkaz
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
bobbyBS je teď offline  bobbyBS
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 13:26   Citovat  

poface sport ma 205/55 R16 ( po opraveni zmazem je to dobrý )
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 13:34   Citovat  

Kdokoli nahodí nějaké info, upravím první příspěvek a bude to vše v jednom pohromadě je to dobrý
   Návrat  
LadyImagine je teď offline  LadyImagine
4 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 14:11   Citovat  

u těch 1.7 je nonvtec D 17A8 120hp a ivtec D 17A a tušim 125hp... Úsměv doufam že jsem se v tom nesekla Se stydím pořádnej výtlem
   Návrat  
mezmerize je teď offline  mezmerize
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 14:14   Citovat  

Sport má oproti sérii zkrácené převody, v poface verzi byly navíc ještě zadní podběhy. Ještě jsou tam pak nějaké detaily co se týče palubovky a klimatizace.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
petrp je teď offline  petrp
2 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 14:57   Citovat  

K 1.7 CTDi:
kód motoru je 4EE2
Motor sice od Isuzu, ale Hondou dosti předimenzován...
Na turba byla svolávací akce, ale na první modely
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 15:04   Citovat  

mezmerize napsal:
Sport má oproti sérii zkrácené převody, v poface verzi byly navíc ještě zadní podběhy. Ještě jsou tam pak nějaké detaily co se týče palubovky a klimatizace.

S tmi zkrácenými převody popravdě nevím jak to je, 3D má kratší oproti 5D, ale že by Sport měl ještě kratší než 3D to opravdu nevím. Ohledně palubky krom budíků a volantu nevím že by byl rozdíl (možná řadící páka) a s klimatizací, to slyším opravdu poprvé..

Jak to tedy je ? Úsměv
   Návrat  
petrp je teď offline  petrp
2 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 15:08   Citovat  

Asi myslel automatickou a poloautomatickou klimatizaci... (umístění na palubce)
Ale to jsem viděl u obou verzí, to snad bylo na výběru zákazníka...
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 15:11   Citovat  

petrp napsal:
Asi myslel automatickou a poloautomatickou klimatizaci... (umístění na palubce)
Ale to jsem viděl u obou verzí, to snad bylo na výběru zákazníka...

Ano, klimatizace byla volitelnou výbavou a automatickou jste si mohli vybrat i do předface. Doplním pak info o výbavě Úsměv
   Návrat  
Simarik je teď offline  Simarik
2 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 16:40   Citovat  

opravím rozteč Úsměv 5x114,3

jinak se tu dost psalo o přehřívání 1,6tek a někdo psal že nepomohla ani výměna těsnění pod hlavou a zanedlouho se problém vrátil, tlakovala voda. Mě pomohlo vyměnit komplet hlavu atd... zmatenej
   Návrat  
Bully je teď offline  Bully
Moderátor
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 17:21   Citovat  

walkingwad:

dobra prace je to dobrý Zkusim taky aspon necim prispet. Az doplnis udaje z toho co ti lidi prispivaji, napis mi ktere prispevky bys chtel kvuli prehlednosti ev. promazat.

C7G je tusim prvni Civic vyrabeny v anglickem Swindonu misto Japonska, treba to taky stoji za to zminit.
Co vim tak oznaceni "Type-S" se pouziva az u C8G a ne u 7. generace, ev. jeste u Acco 7 a 8G. 160k verze pro USA (3D hatchback) se nazyvala "Si", stejny vuz se stejnou motorizaci ale pro kanadsky trh se oznacoval jako "SiR". Stejny motor o totoznem vykonu se potom pouzival i v evropskych vozech, kde se montoval pouze do 5D hatchbacku s oznacenim opet "Sport" a zase ne "Type-S".

Mozna stoji za zminku jeste FL u EDM Type-R 7G, kde probehly i trochu zasadnejsi zmeny- krome jmenovanych obecnych i zmeny v odpruzeni, v rizeni, pribyla moznost HID projektoru- xenonu, a par zmen na motoru- predevsim odlehceny setrvacnik- diky kterym se zlepsila i hodnota akcelerace (z uvadenych 6,8 u predface na 6,4). Dal byly jeste specialni edice 30th SE (posledni modely predface) a Premier SE (posledni modely vubec). Vsechny CTR 7G mely volant od fy MOMO a sedacky od Recaro (u obou SE jsou jmena techhle vyrobcu i priznana).
JDM verze CTR 7G mela navic mj. seriove montovane LSD a predevsim nekolik zmen na motoru + jinou RJ naladenou na vysokooktanovy benzin, vykon je uvadeny 215k.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 17:41   Citovat  

Vím o rozdílech před a poface u CTR, ale nechtěl jsem to psát z oka ale konkrétně - konkrétně vím jen o tom odlehčeném setrvačníku. O tom že mohli být HIDy u poface slyším poprvé.

Jinak to type-S se opravdu používalo, jeden 3D 7g z K20A3 se tady v ČR dokonce prodával, není to tak dlouho. Měl na sobě červené SI a podle original parts to byla verze 2,0 Type S to mi hlava nebere Ohledně JDM verze taky neco nahodím, zatím jsem to bral jen pro info. Myslím že by se toho o 7g dali psát hnihy Velmi šťastný

Každopádně díky za info, nějak to zkusím dát dohormady Úsměv
   Návrat  
rotker je teď offline  rotker
4 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 17:58   Citovat  

walkingwad napsal:
Vím o rozdílech před a poface u CTR, ale nechtěl jsem to psát z oka ale konkrétně - konkrétně vím jen o tom odlehčeném setrvačníku. O tom že mohli být HIDy u poface slyším poprvé.

Jinak to type-S se opravdu používalo, jeden 3D 7g z K20A3 se tady v ČR dokonce prodával, není to tak dlouho. Měl na sobě červené SI a podle original parts to byla verze 2,0 Type S to mi hlava nebere Ohledně JDM verze taky neco nahodím, zatím jsem to bral jen pro info. Myslím že by se toho o 7g dali psát hnihy Velmi šťastný

Jojo u poFL už byly i xenony, pak již zmíněný lehčí setrvačník, o odpružení slyším prvně, řízení je taky jiné - dokonce mám někde fota obalu přFL a poFL řízení (přFL má tuším na sobě vyraženo S1A a poFL S2A), dále má poFL plastové podběhy i vzadu, plastové lišty uvnitř motor. prostoru na rozhraní kapota/blatník, poFL má dokonce už i teploměr Velmi šťastný Nic víc mě v rychlosti nenapadá
EDIT: ještě napadlo - poFL CTR má na třmenen nápis TYPE R HaHaaa
   Návrat  
Nipper je teď offline  Nipper
2 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 18:17   Citovat  

Simarik napsal:
opravím rozteč Úsměv 5x114,3

jinak se tu dost psalo o přehřívání 1,6tek a někdo psal že nepomohla ani výměna těsnění pod hlavou a zanedlouho se problém vrátil, tlakovala voda. Mě pomohlo vyměnit komplet hlavu atd... zmatenej

O takovém problému s přehříváním, který si nezpůsobili lidi sami, jsem slyšel jen dvakrát. Ostatní případy byly způsobeny spíš neodbornou výměnou tesnění nebo termostatu společně se špatným odvzdušněním. Pár případů bylo zanedbáním výměny čerpadla chladící kapaliny. Určitě bych to nedával do seznamu častých závad způsobených většinou výrobní nebo konstrukční vadou.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 18:20   Citovat  

Popřípadě bych uvítal i nějaké fotky, ale jen vlastní, nechceme přece používat "cizí" Úsměv A pokud specifikaci, tak ideálně s +/- přesným označením. Občas se něco povídá atd., ale nechci tam psát něco co možná někdy někdo někde slyšel od někoho něco pořádnej výtlem
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 18:31   Citovat  

Na obr1 je přFL řízení a na obr2 poFL řízení. Poté se ještě liší v drobných odlišnostech v odlitku obalu, ale pokud ty řízení nemáte vedle sebe, tak si toho ani nevšimnete Mrk

29092011181.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
29092011181.jpg, 184.26 kB

29092011182.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
29092011182.jpg, 182.4 kB
   Návrat  
Nipper je teď offline  Nipper
2 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 18:34  Naposledy upravil Nipper dne 31.10.2011 , 18:37, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

- teploměr venkovní teploty
- průměrná spotřeba paliva za posledních 100km

Aktuální spotřeba chybí Smutný
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 18:35   Citovat  

Nipper napsal:
- teploměr venkovní teploty
- průměrná spotřeba paliva za posledních 100km

Jen opravím prům. spotřeba se netýká CTR a teploměr má jen poFL CTR
   Návrat  
Bully je teď offline  Bully
Moderátor
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 19:20   Citovat  

walkingwad napsal:

Krome odlehceneho setrvacniku prosla stejnou upravou i spojka. Rizeni- bylo predelane EPS a rizeni melo byt o neco strmejsi, mj. se tim odstranila i klasicka zavada vsech C7G s krupanim v rizeni, tj. jednalo se o upravu u vsech C7G. U podvozku bylo predelane zaveseni prednich kol, udajne se tim mela odstranit nedotacivost u predface CTR 7G. Xenony jsem mel prave u CTR 7G i ja.
Bylo toho zrejme o dost vic, ale to uz jde celkem o detaily a muselo by se to dost slozite dohledavat. Jinak pro overeni informaci- tudy zdroj
   Návrat  
Tomik je teď offline  Tomik
1 háčko
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 22:54   Citovat  

Jak to řešíte u Civicu 7g, když si chcete pohodlně opřít pravou ruku o loketní opěrku s dlaní na řadící páce??? to mi hlava nebere papa Velmi šťastný
   Návrat  
Jirka.H je teď offline  Jirka.H
3 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 22:55   Citovat  

Tomik napsal:
Jak to řešíte u Civicu 7g, když si chcete pohodlně opřít pravou ruku o loketní opěrku s dlaní na řadící páce??? to mi hlava nebere papa Velmi šťastný

to snad ani nejde Velmi šťastný
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2011 , 23:05   Citovat  

D16v1,2004,poface
Závada:
klasické klepání od řízení.je to zvuk jako od sloupku řízení.Tyče řízení s čepy jsou měněné
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Oprava:
Utáhl jsem hřeben řízení.ze spoda od hřebenu řízení je štelovací šroub utažený kontra matkou.já jsem provedl to že jsem tu kontra matku povolil je to klíč 43 a štelovací šroub kterej přes pružinku a takový váleček tlačí na hřeben,tak jsem ho přitáhl o cca 3 milimetry od značky jak to bylo původně.klepavý zvuk na malých nerovnostech od levého kola je pryč.Hlavně pozor at to nepřeženete.aby vám nešlo těžko řízení a při jízdě a plném rejdu se vám musej vrátit kola do přímého směru.

RE:původní majitel
H+

téma : tudy odkaz
   Návrat  
James je teď offline  James
1 háčko
PříspěvekZaslal: 1.11.2011 , 0:03   Citovat  

Tomik napsal:

Jirka.H napsal:
to snad ani nejde Velmi šťastný

Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 1.11.2011 , 0:36   Citovat  

To chceš říct jako že si pohodlně opřeš ruku a dlaní řadíš Velmi šťastný ??
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 1.11.2011 , 0:40   Citovat  

ano
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 1.11.2011 , 0:45   Citovat  

nějak si to nedovedu představit a ta loketka je ve stejné urovni jako páka ? Úsměv
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 1.11.2011 , 0:46   Citovat  

ano
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 1.11.2011 , 0:46   Citovat  

tak to potom jo protoze na fotce vypada níž Mrk
   Návrat  
fredy8 je teď offline  fredy8
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.2.2012 , 13:02   Citovat  

jakou má rozteč (kola) 1.6 EP2? a jaké kola (rozměry kola + pneu) doporučujete pro běžné ježdění?
   Návrat  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.2.2012 , 13:11   Citovat  

fredy8 napsal:
jakou má rozteč (kola) 1.6 EP2? a jaké kola (rozměry kola + pneu) doporučujete pro běžné ježdění?

4x100 já jezdím na 15" , na zimu jsem dal 195/65 místo předepsaných 195/60 Úsměv
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Civic 7g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 78, 79, 80  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina