Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda Stream
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Další 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 29
PetrStream je teď offline  PetrStream
PříspěvekZaslal: 8.8.2007 , 11:00   Citovat  

Vše o Streamech 1,7 a 2,0

Edit: dovolil jsem si malý edit názvu. M@jk
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
PříspěvekZaslal: 27.8.2007 , 15:18   Citovat  

To tu nezajde ani jeden strí(ý)mař? Velmi šťastný
   Návrat  
PreludeZ je teď offline  PreludeZ
Administrátor
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 27.8.2007 , 15:48   Citovat  

no časem určitě jo Cool ale krom tebe vím že má strema akorát Petr Veit, o nikom dalším nevím, ale oni se najdou OK
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 29.8.2007 , 11:07   Citovat  

No to doufám, že se někdo najde a nebudu tu za exota Úsměv
Na staré diskusi nás bylo víc jak do mariáše, tuším tak aspoň 4
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 29.8.2007 , 11:19   Citovat  

Tak jim napiš,at jdou sem... Úsměv
   Návrat  
LK7R je teď offline  LK7R
Administrátor
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 29.8.2007 , 11:23   Citovat  

Zrovna sem to zjistoval pro znameho - 1.7 nebrat moc hlucna protoze dost toci pri vyssich otackach na dalnici (130km/h).
Spise vzit tu 2.0.

Co se tyce problemu tak klasika Honda ... jen stabilizatory a gumy stabilizatoru - jinak motor atd v klidu.

Spotreba 9-10 pri svizne jizde.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 30.8.2007 , 10:00   Citovat  

Jo, to je pravda, mám 1,7 a je to ve vyšší rychlosti (otáčkách) dost slyšet, chtělo by to šestku Úsměv
Ale zas úplná trágoška to není, měl jsem 1,6 120 koní Alfu 146, která točila úplně stejně a kravál taky stejný.
Spotřeba 1,7 je tak 8-9 l. Bohužel mi to žere taky olej, zatím to vypadá asi tak litr na 5tkm.
   Návrat  
 Anonymous
PříspěvekZaslal: 3.9.2007 , 7:33   Citovat  

Tak jsem to tu nasel. No s tou spotrebou je to ruzne, ale rekl bych,ze jezdim kolem 8mi. Hluk je velky, jak pise Petr chtelo by to 6ku:). Ale clovek si zvykne. Auto mam pres pul roku a jsem spokojeny. Jedine co me mrzi, ze nema v zadni casti nikde 12V zasuvku, takze ji tam budu muset nekde vymyslet. Jinak jsem vyhodil zadni sedacky(jsou fakt docela tezky) a kufr se zvetsil, takze tam nacpu krasne clun, motor a veci na ryby, opravdu super. Casto nad tim premyslim, jestli jsem nemel pockat na 2.0, ale tak nejak se utesuju, ze poridim neco pritelkyni a sobe na blbnuti, pokukuju po nejakem civicovi. Chtel jsem jit cestou BMW, ale asi me zivotem budou provazet Hondice.
Jo jinak olej mi to taky trochu bere, ale oproti staremu pazoutovi je to zlate...
   Návrat  

PříspěvekZaslal: 12.9.2007 , 18:57   Citovat  

Trošku jsem si něco málo nastudoval o těch olejích, jestli to, že mi to tak žere, nemůže být dáno částečně i typem... a pochopil jsem, že ano, protože jsem se dozvěděl, že používám olej se sníženou dynamickou HTHS viskozitou - těsně nad 2,9 mPa.s (momentálně jsem tam lil Texaco Havoline Energy 5W30). A jak praví odborný text: "Nevýhodou snížené hodnoty HTHS viskozity je vyšší spotřeba motorového oleje, výhodou je naopak nižší spotřeba paliva." Prý se takové oleje nedají lít do všech motorů. Bohužel jsem v manuálu Streamu o té viskozitě nic moc nenašel. Ale lili ho tam (Shell 5W30) podle servisní knížky soudruzi z rakouských Honda servisů, tak to je snad OK. Vyznáte se v tom někdo líp?
   Návrat  
Administrátor
PříspěvekZaslal: 13.9.2007 , 9:11  Naposledy upravil LK7R dne 13.9.2007 , 10:35, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Konkretne bych akorat dodrzel specifikaci co je v servisni knizce. Jinak kvalitni olej je plna syntetika(EDIT: mysleno oleje zalozene na synteticke bazi) (Motul 300V Power, Silkolene PRO S) a nebo kvalitnejsi modifikovane hydrocracked mineraly (Mobil1, nizsi FUCHS, Castrol). Shell co se tyce oleje na tom neni tak dobre jako s benzinem. Kazdopadne rozdil co do motoru lejes za olej sice je, ale mnohem podstatnejsi je aby si ho tam lil dost a vcas, nez jakej (pokud je dle specifikace v servisce).
   Návrat  
PreludeZ je teď offline  PreludeZ
Administrátor
PříspěvekZaslal: 13.9.2007 , 9:20  Naposledy upravil PreludeZ dne 26.2.2015 , 9:31, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

LK7R napsal:
Konkretne bych akorat dodrzel specifikaci co je v servisni knizce. Jinak kvalitni olej je plna syntetika (Motul 300V Power, Silkolene PRO S) a nebo kvalitnejsi modifikovane hydrocracked mineraly (Mobil1, nizsi FUCHS, Castrol). Shell co se tyce oleje na tom neni tak dobre jako s benzinem. Kazdopadne rozdil co do motoru lejes za olej sice je, ale mnohem podstatnejsi je aby si ho tam lil dost a vcas, nez jakej (pokud je dle specifikace v servisce).

plná syn... coto??? takovýhle šoky po ránu... mýtus OK
   Návrat  
Administrátor
PříspěvekZaslal: 13.9.2007 , 10:32   Citovat  

Mluvim o technologii vyroby oleje plne syntetickej olej na bazi PAO vs mineral modifikovanej muzou splnovat stejne normy ale olej je to diametralne odlisnej. Studoval jsem toho pomerne dost. V podstate plati - co zaplatis to dostanes ...

edit: ted sem si precetl clanek co jsi poslal a tam se v podstate potvrzuje co pisu..., kazdopadne to je OT a nepatri to sem, zalozime Flame ve spravnym threadu :twisted:
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 5.10.2007 , 9:42   Citovat  

Chystám se na servis po 120tkm, máte někdo přehled na kolik to příjde? Mám 1,7 motor, takže rozvody (žádný řetěz jak ve 2,0)
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 2.11.2007 , 13:02   Citovat  

Ptal jsem se na centrále Hondy, jestli je možné do 1,7 lít olej se sníženou HTHS viskozitou, tj. 2,9-3,5 [mPa.s], protože v manuálu jsou jen tři výkonové specifikace API - SJ a zastaralé SH a SG a o evropské normě ACEA, ze které jde HTHS poznat ani zmínka. Rovněž v servisu nic moc nevěděli. Ptal jsem se proto, že nižší HTHS viskozita přece jen nemusí dělat dobře každému motoru. Trochu se tento olej víc spotřebovává (ale ne moc), ale zase uspoří palivo (prý kolem 6%) oproti běžným.
Takže jestli to někomu může pomoct, tak tady je ofi vyjádření:
Pro vůz Honda Stream 2001 1,7 jsou předepsány oleje specifikace API SG,SH nebo SJ. Vizkozity SAE lze použít 0W-20, 0W-30, 0W40, 5W-30, 5W-40, 10W-30, 10W-40 a 15W-40. Momentálně je pro Honda servisy doporučeno používat olej Honda HFE-20 (0W-20) odpovídající kvalitou specifikacím API SL, ACEA A1/B1, ACEA A3/B3. Výrobce tedy povoluje používat také specifikace API SL, ACEA A1/B1 nebo ACEA A3/B3 uvedených vizkozit.

Sice ani slůvko o HTHS viskozitě Úsměv (kdo ví, jestli vědí o co jde:-), ale aspoň uvedení povolené specifikace dle ACEA A1/B1, což je nižší HTHS viskozita. Sice to nepíšou, ale předpokládám, že by mohl být použitý rovněž olej s ACEA A5/B5, který je stejný jako vysoce zátěžový A3/B3 akorát právě s nižší HTHS viskozitou.
   Návrat  
PAKO je teď offline  PAKO
5 háček
PříspěvekZaslal: 2.11.2007 , 14:01   Citovat  

v anonci je teď lehce bouchlá 2004 za 88t....
   Návrat  
paradoni je teď offline  paradoni
PříspěvekZaslal: 6.1.2008 , 11:37   Citovat  

Ahoj, planuji nakup automobilu a po pul rocnim cteni diskuzi, nazoru a zkusenosti jsem si vybral C-Max, Mazda Premacy a Almera Tino..Ted jsem ovsem narazil na Hondu Stream a ihned se stala mym favoritem..Jsme 4, 2 deti a 2 dospeli a myslim, ze za stejnou cenu okolo 200 - 230t mohu mit v pripade Streamu vetsi a asi i kvalitnejsi auto..Muzete mi napsat zkusenosti s timto vozem? Jednalo by se o 1,7 pro rodinne jezdeni asi idealni..Takze spotrebu vim, kolem 8-9 l, co ale provozni naklady = servis, caste vady, problemy, na co si dat pozor..Proste vase postrehy o tomto automobili, mozna srovnani s vasimi predchozimi atd..Vse co vas napadne..Problem je u nas dostupnost informaci o tomto autu a take vyber..Asi budu muset sehnat v zahranici a nechat si dovest..Diky moc za informace
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
paradoni je teď offline  paradoni
PříspěvekZaslal: 9.1.2008 , 18:48   Citovat  

Ahoj, nikdo nic? Bueee Jsem na diskuzi v Honda clubu? Úsměv Asi tech aut bude v republice opravdu poskrovnu, že? Ale asi jsem se uz rozhodl..Do Streamu na jare pujdu..Musi mi stacit recenze, ktere jsem si precetl..
   Návrat  
Rom. je teď offline  Rom.
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 9.1.2008 , 19:49   Citovat  

paradoni napsal:
Ahoj, planuji nakup automobilu a po pul rocnim cteni diskuzi, nazoru a zkusenosti jsem si vybral C-Max, Mazda Premacy a Almera Tino..Ted jsem ovsem narazil na Hondu Stream a ihned se stala mym favoritem..Jsme 4, 2 deti a 2 dospeli a myslim, ze za stejnou cenu okolo 200 - 230t mohu mit v pripade Streamu vetsi a asi i kvalitnejsi auto..Muzete mi napsat zkusenosti s timto vozem? Jednalo by se o 1,7 pro rodinne jezdeni asi idealni..Takze spotrebu vim, kolem 8-9 l, co ale provozni naklady = servis, caste vady, problemy, na co si dat pozor..Proste vase postrehy o tomto automobili, mozna srovnani s vasimi predchozimi atd..Vse co vas napadne..Problem je u nas dostupnost informaci o tomto autu a take vyber..Asi budu muset sehnat v zahranici a nechat si dovest..Diky moc za informace

Stream jako rodinné auto je moc dobrá volba. Jen bych raději doporučoval motor 2,0 i-Vtec . Spotřebou jen nepatrně nad 1,7, na dálnici možná i lépe. 1,7ka je Stream neřekl bych slabá co se týče kW ale co se týče kroutícího momentu (např. síly do kopce). Navíc 2,0 je motor novější koncepce, bez rozv. řemenu (odpadá další údržba). Když budeš chtít ještě víc info., nebo poradit nebo auto sehnat z venku, tak jsem na 608422101 ...
   Návrat  
petrveit je teď offline  petrveit
PříspěvekZaslal: 9.1.2008 , 21:29   Citovat  

Stream je myslím skvělé auto. Jediné, co mi snad vadí, je málo místa pro nohy spolujezdce. Je tam jakási mřížka a pořád tam narážím špičkami. Jinak doporučuji motor 2.0, jako asi každý. Jízdní vlastnosti mě mile překvapily, např. v porovnání se Sharanem je to nebe a dudy.
   Návrat  
infinity je teď offline  infinity
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 9.1.2008 , 22:21   Citovat  

Taky tedka zvazujeme o streamu...puvodne jsem myslel ze 1.7 VTEC bude lepsi a mene nakladnejsi (spotreba, povinne ruceni atd), ale mozna zacnu koukat po 2.0...nejake tipy od majitelu?
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.1.2008 , 8:26   Citovat  

Tipy, u nás s ním jezdí manželka, i když já se taky sem-tam svezu. Jako jedinou nevýhodu 2.0 bych viděl, že se dost těžko shání oproti 1.7, kterých jsou mraky. Tedy relativně, Stream je sám o sobě rarita, za rok jsem potkal snad 2 kousky (což vidím spíš jako výhopdu v záplavě Sharanů a jiných potvor).

Koukám, že máš ITR, tj, pro tebe infinity bych viděl 2.0 povinně Mrk , jede v rámci možností opravdu hezky.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.1.2008 , 8:28   Citovat  

Ještě drobnost, doporučuji úpravu STR (Stream Type-R), kdy jsem vyndáním třetí řady sedadel ušetřil snad 40kg hmotnosti :twisted:
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.1.2008 , 15:23   Citovat  

petrveit napsal:
Ještě drobnost, doporučuji úpravu STR (Stream Type-R), kdy jsem vyndáním třetí řady sedadel ušetřil snad 40kg hmotnosti :twisted:
Jsi psal, že s tím jezdí manželka... to je takový závodník, že to musí mít odlehčené? HaHaaa U nás s tím taky jezdí převážně manželka s dětmi, když nejedem mým služebním. A třetí řada se občas hodí, zvlášť když bere další matky-kamarádky s dětmi Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.1.2008 , 15:33   Citovat  

infinity napsal:
Taky tedka zvazujeme o streamu...puvodne jsem myslel ze 1.7 VTEC bude lepsi a mene nakladnejsi (spotreba, povinne ruceni atd), ale mozna zacnu koukat po 2.0...nejake tipy od majitelu?
Povinné ručení i spotřeba je určitě nižší, ale myslím, že Tě moc nevytrhne. Pokud však nejsi zrovna závodník, tak 1,7 bude stačit. Je pravda, že naložená do kopce zrovna dvakrát nesprintuje a hrozí nebezpečí, že Tě pokoří prázdná fóbie osazená silnější HaŤaPkou Úsměv Náklady navíc, tj. řemen jsou přesně takové: Řemen 1066,-, výměna 2070,- bez DPH k tomu na materiál sleva 15 % a na práci 10 %. Takto jsem měnil v prosinci v autorizovaném servisu Honda v rámci prohlídky po 120tkm. Zjišťoval jsem si ještě cenu servisu po 120tkm v A.T.U., kteří o sobě říkají, že dělají levněji bez ztráty garance a s razítkem do serknihy a není to pravda. Cenu mi spočítali ještě vyšší.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.1.2008 , 16:10   Citovat  

PetrStream napsal:
Jsi psal, že s tím jezdí manželka... to je takový závodník, že to musí mít odlehčené? HaHaaa U nás s tím taky jezdí převážně manželka s dětmi, když nejedem mým služebním. A třetí řada se občas hodí, zvlášť když bere další matky-kamarádky s dětmi Úsměv

Manželku jsi odhadnul přesně, jako řidič je neustále nadávající závodník :twisted:

Co se týče sedadel, máme dva draky a pokud jsem chtěl naložit kočárek rozložený, bylo třeba sedadla oddělat (nevyšlo by to na výšku). Při té příležitosti jsem zjistil, že váží snad tunu.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.1.2008 , 16:16   Citovat  

petrveit napsal:
Manželku jsi odhadnul přesně, jako řidič je neustále nadávající závodník :twisted:

Co se týče sedadel, máme dva draky a pokud jsem chtěl naložit kočárek rozložený, bylo třeba sedadla oddělat (nevyšlo by to na výšku). Při té příležitosti jsem zjistil, že váží snad tunu.
Úsměv taky máme pár draků 17 a 31 měsíců a právě kvůli kočáru jsme loni v dubnu koupili Streama, protože do 380 l kufru Alfy 146 se sice náš dvojkočár vlezl, ale díky extra vysoké nakládací hraně se tam dával ženě dost špatně. Do streama se vlezl, i na výšku. Dokonce se nám teď vlezou i za normálně zvednutou třetí řadu velké golfky. Jako rodinný kchár Stream supr!
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.1.2008 , 16:22   Citovat  

Gratuluji k potomtsvu!

Jak jsi na tom s místem pro nohy spolujezdce? Dneska jsem tam zase seděl a je ho tam prostě málo (na místě řidiče je vše v pořádku, místa je tam daleko víc).
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.1.2008 , 16:32   Citovat  

petrveit napsal:
Gratuluji k potomtsvu!

Jak jsi na tom s místem pro nohy spolujezdce? Dneska jsem tam zase seděl a je ho tam prostě málo (na místě řidiče je vše v pořádku, místa je tam daleko víc).
Díky, také gratuluju, koukal jsem na fotku Úsměv Místo pro spolujezdce mi příjde celkem OK v případě, že je sedadlo posunuto na max dozadu. Což omezuje cestující vzadu a naprosto znemožňuje mít dítě v určitých typech autosedaček, protože nemají kde mít nohy, v lepším případě je mají jen přicvaknuté Úsměv
   Návrat  
infinity je teď offline  infinity
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 11.1.2008 , 20:20   Citovat  

petrveit napsal:
Tipy, u nás s ním jezdí manželka, i když já se taky sem-tam svezu. Jako jedinou nevýhodu 2.0 bych viděl, že se dost těžko shání oproti 1.7, kterých jsou mraky. Tedy relativně, Stream je sám o sobě rarita, za rok jsem potkal snad 2 kousky (což vidím spíš jako výhopdu v záplavě Sharanů a jiných potvor).

Koukám, že máš ITR, tj, pro tebe infinity bych viděl 2.0 povinně Mrk , jede v rámci možností opravdu hezky.

Tak uz mame vyhlidnutej jeden dvoulitr v Italii, najeto 94.000km, servis v hodne...vypada to slibne a prodava to ital (ne zadny turecky podvodnik) snad se s nim nejak domluvim a zajedu pro nej Úsměv
Jinak dvoulitr ma i bohatsi vybavu? o co vsechno se jedna? O tomhle aute u nas moc informaci neni.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.1.2008 , 20:27   Citovat  

infinity napsal:
Jinak dvoulitr ma i bohatsi vybavu? o co vsechno se jedna? O tomhle aute u nas moc informaci neni.

O tom moc nevím, každopádně viděl jsem dvoulitr s automatickou klimou, já mám jen manuální. Jinak tam je kde co, vyhřívání zrcátek, okna a zrcátka samo v elektrice.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda Stream
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina