Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[2]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda HR-V
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Další 
Zaslat odpověď

Strana 2 z 17
LeXXiii je teď offline  LeXXiii
PříspěvekZaslal: 21.11.2014 , 17:28   Citovat  

Tak jsem měl možnost nakouknout do technického průkazu a 77 kW verze splňuje emise dle normy EHS/ES 98/69 což by podle dostupných informací na internetu třeba zde mělo splňovat normu Euro 3, takže by se neměl platit eko poplatek při přepisu. Co jsem se ale koukal po inzerátech HR-Vček, tak jsem u pár inzerátů narazil na info, že eko poplatek byl zaplacen třeba tady nebo tady. Tak ted nevím jestli si Ti lidi vymýšlejí nebo se něco změnilo...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Rom. je teď offline  Rom.
Partner H-C
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 21.11.2014 , 21:01   Citovat  

jestli to plní normu co píšeš, tak to Euro 3 má, jen ze zkušeností vím, že první dva roky výroby tzn. 1999-00 většina HR-V plnila jen Euro 2
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 1.4.2016 , 11:33   Citovat  

Čau. Dnes se mi stala nepříjemná věc s mojí HR-V 1.6 77kW 4WD 3D. Při rozjezdu na mokru do mírného kopečka při plně obsazeném autě se ozvala menší rána a pak už byl slyšet rachot. Předpokládám tedy, že se připojila zadní náprava, ale něco se nepovedlo. Auto jsem po pár metrech zastavil, zkontroloval spodek jestli neuvidím nějaké poškození ze spodu (upadlý kardan nebo něco podobného), ale nic jsem neviděl. Auto jsem znovu nastartoval, ale při couvání kdy by zadní náprava neměla být připojena, tak byl znova slyšet stejný rachot, tak jsem auto pro jistotu hned zase odstavil. Takže předpokládám, že problém bude někde v části před tím, než se připojuje zadní náprava nebo přímo v tom mechanismu připojování, z čehož mi vyplývá, že problém pravděpodobně nebude v zadním diferenciálu. . Tak jsem ještě dělal průzkum a zjistil jsem, že mechanizmus připojování (dual pump system) je umístěn v zadním diferenciálu. Teď je otázka, zda li to zoušet rozebrat a zpravit, nebo začít rovnou shánět zadní diferenciál, nebo z toho udělat rovnou předokolku...

Má někdo podobnou zkušenost, nebo tip o co by se mohlo jednat? Předem díky za odpovědi. Honda
   Návrat  
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 1.4.2016 , 13:01   Citovat  

a nepraskla ti tyč přední poloosy ?
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 1.4.2016 , 14:16   Citovat  

Na to jsem bohuzel nekoukal a uz jedu mastnou trubkou dom a u auta budu nejdrive v pondeli. Pokud by to byla ta poloosa, dalo by se s tim dojet do nejakeho nedalekeho servisu, nebo aspon odtahnout na lane, nebo je to na odvoz ma korbe? Diky
   Návrat  
sablos je teď offline  sablos
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 1.4.2016 , 16:38   Citovat  

LeXXiii napsal:
Na to jsem bohuzel nekoukal a uz jedu mastnou trubkou dom a u auta budu nejdrive v pondeli. Pokud by to byla ta poloosa, dalo by se s tim dojet do nejakeho nedalekeho servisu, nebo aspon odtahnout na lane, nebo je to na odvoz ma korbe? Diky
pokud to vrčí tak na laně by to šlo, jen zkontroluj jestli to je třeba ta poloosa aby to o nic neškrtlo a něco nezničilo.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 4.4.2016 , 16:57   Citovat  

Takže diagnoza zní: psaklá levá přední poloosa v místě kde je závaží, takže jdu shánět po netu, akorát mám strach, že pokud nenajdu druhovýrobu a vezmu jí z nějaké ojetiny, tak ta poloosa na tom bude stejně asi špatně. Máte někdo nějaké tipy? I deální by bylo asi vyměnit obě strany, protože ta druhá strana na tom asi o moc lépe nebude...
   Návrat  
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
PříspěvekZaslal: 4.4.2016 , 20:46   Citovat  

Sundej to závaží a uvidíš...nikdo Ti k tomu nic neřekne, když ty poloosy neviděl.
   Návrat  
jenda200 je teď offline  jenda200
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.4.2016 , 15:03   Citovat  

Test nového HRV: tudy odkaz
to mi hlava nebere Tak to valím bulvy
   Návrat  
Punisher je teď offline  Punisher
PříspěvekZaslal: 17.4.2016 , 18:44   Citovat  

jenda200 napsal:

Strašnej kašpar zmatenej KO
   Návrat  
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 17.4.2016 , 20:24   Citovat  

jenda200 napsal:

bože to je d´ebil Tak to valím bulvy

a to auto je "tak špatný" že jsou na něj zákazníci ochotný půl roku čekat Velmi šťastný
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.4.2016 , 20:38   Citovat  

Viděl jsem ten tet "naživo" v TV, příjemně jsem se bavil. Málokdy je kritika podána tak vkusně a zábavně zároveň. Jasně řekl, že vše co uvedl, je jeho SUBJEKTIVNÍ dojem.
Ale že to auto stojí za... 470 tisíc v základu, je fakt pálka...
   Návrat  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 18.4.2016 , 7:50   Citovat  

Rom. napsal:
bože to je d´ebil Tak to valím bulvy

a to auto je "tak špatný" že jsou na něj zákazníci ochotný půl roku čekat Velmi šťastný

Nedivím se jim , to Hr-v se opravdu povedlo , z mého pohledu nelze motoru nic vytknout je to dobrý
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Hlavator je teď offline  Hlavator
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 18.4.2016 , 10:13   Citovat  

jenda200 napsal:

"kazdej by sahl po dokonale 1,6 v dieslu" - no asi nejsem kazdej..ty keci o otackach a otackomeru..se ocasek boji to tocit tak co tam leze..hlavne,ze podle napovedy jede na 6ku 50 HaHaaa nerikam,ze to je dobre nebo spatne auto,ale ty jeho hlasky to je teda opravdu nezaujaty a objektivni nazor-to teda jo Velmi šťastný takovejhle "odbornik" se musi rozplivat jedine v TDI
"Motor je zdechlina" - no na 6tku 50 se nedivim HaHaaa
   Návrat  
cport je teď offline  cport
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.4.2016 , 10:31   Citovat  

Je to proste moda - v benzinu je to stylovka a la SUV jako druhe auto pro manzelku do primestskeho provozu, ktera ho bude pouzivat primarne na kratke trasy (skolka, prace, obchody). Tam opravdu neni treba nic silnejsiho.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 18.4.2016 , 19:42   Citovat  

LeXXiii napsal:
Takže diagnoza zní: psaklá levá přední poloosa v místě kde je závaží, takže jdu shánět po netu, akorát mám strach, že pokud nenajdu druhovýrobu a vezmu jí z nějaké ojetiny, tak ta poloosa na tom bude stejně asi špatně. Máte někdo nějaké tipy? I deální by bylo asi vyměnit obě strany, protože ta druhá strana na tom asi o moc lépe nebude...

Tak o víkendu konečně opraveno. Sehnal jsem tyče poloosy na polském aukru za 1000Kč včetně dopravy. Vzal jsem pro jistotu obě strany. Kvalita vypádá v pohodě, zdá se mi i opticky že má větší průměr než ta originální a má má i lépe vyřešené výřezy na manžety, které do nich krásně zapadnou. Na fotu je prasklá levá a nová pravá tyč poloosy.

IMG_20160417_145308.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20160417_145308.jpg, 1.26 MB
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.4.2016 , 7:56   Citovat  

Je hezký si přečíst, kterak někdo svým subjektivním hodnocením šlápl do báboviček, či do vosího hnízda...Úsměv
Ale upřípmě, pokud má být nová HR-V (viz. výše)
- městské přibližovadlo
- druhé auto pro ženskou pro převoz dětí a nákupu
- po čtyřech letech pryč z domu
- motor 1.5 atmo benzín je dobrý a dostatečný
- ... a co ještě...?
tak jaký je rozdíl o proti např. 2x levnější Dacii Duster...?
   Návrat  
spoon je teď offline  spoon
Moderátor
PříspěvekZaslal: 19.4.2016 , 19:50   Citovat  

piskot:jakej je rozdil mezi tesco colou a coca colou?
Dneska na me v praci taky cumeli,kdyz privezli "nahradni vozidlo" predvadecku fiat tipo,ptali se me,jestli se chci svizt a ja jim na to rek,ze tolik snad zase nezlobim..
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.4.2016 , 20:50   Citovat  

To není odpověď, oboje se dá pít.
A možná ta Tesco cola je menší sajrajt, než originál...

Opravdu nevidím pro HR-V nějaké rozumné argumenty, proč HR-V a ne třeba ten Duster, pokud se budu pohybovat v mantinelech toho, co jste tu uvedli.

Mimochodem, taky "trpím", když musím vlézt do služební Oktávky nebo tříhrnkové Fabie TDI.
   Návrat  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.4.2016 , 21:11   Citovat  

piskot napsal:
To není odpověď, oboje se dá pít.
A možná ta Tesco cola je menší sajrajt, než originál...

Opravdu nevidím pro HR-V nějaké rozumné argumenty, proč HR-V a ne třeba ten Duster, pokud se budu pohybovat v mantinelech toho, co jste tu uvedli.

Mimochodem, taky "trpím", když musím vlézt do služební Oktávky nebo tříhrnkové Fabie TDI.

Jdi se projet s Hr-v a uvidíš .
   Návrat  
Tomtyr je teď offline  Tomtyr
PříspěvekZaslal: 19.4.2016 , 21:57   Citovat  

Ten teplej pitomecek, za to, co tam v tom videu rekl, by si zaslouzil poradne do tlamy...

Zvazoval jsem Hrv, nakonec jsem ale koupil Tourera, protoze mi prisel sportovnejsi, levnejsi a motorem silnejsi. Hrv je ale slusne auto po vsech smerech, a to jak vzhledem, prostorem, spotrebou, jizdou obecne, i kdyz ta 1.5 je hlucnejsi, ale na zato slusne agilni.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 20.4.2016 , 6:18   Citovat  

piskot: taky mas Tourera a ne Dacii nebo i30 a vis proc Mrk jako takove SUV stylovky do mesta se prodavaji i mnohem drazsi auta treba od Audi.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 20.4.2016 , 8:49   Citovat  

cport napsal:
piskot: taky mas Tourera a ne Dacii nebo i30 a vis proc Mrk jako takove SUV stylovky do mesta se prodavaji i mnohem drazsi auta treba od Audi.

Tak ty SUV stylovky řídí pipiny, co si ta auta poctivě vyšu.kaly... Přeci se nebudou zahazovat něčím, co je levnější než jejich kabelka. U nich vůbec nejde o ježdění, pocit z jízdy, atp.
Souboj Tourer x HR-V možná vyhrál Tourer díky tomu, že byl v nabídce dřív. Když jsme se ženou absolvovali statickou prohlídku HR-V, v první chvíli to vypadalo, že ji už z toho HR-V nedostanu...Úsměv

Všichni tu víme, proč auto od Hondy než od jiných automobilek. Tuším ale, že dnes už z té hrdosti, že máme Hondu nám zbývá jen tzv. fun-faktor, plus pár dalších málem nepodstatných věcí.
Ty, co jsem kdy vezl v našich Hondách (C4G, A6G, C9G), udiveně koukali, jak je to auto fajn, že "jede" a cítí, že jedou. Ale už jsou tak marketingem zmasírovaní, že, možná s povzdechem, si zase sednou do svých koncernů, a pak v hospodě budou na ten jejich kchár nadávat.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 20.4.2016 , 8:54   Citovat  

Tomtyr napsal:
Ten teplej pitomecek, za to, co tam v tom videu rekl, by si zaslouzil poradne do tlamy...

Zvazoval jsem Hrv, nakonec jsem ale koupil Tourera, protoze mi prisel sportovnejsi, levnejsi a motorem silnejsi. Hrv je ale slusne auto po vsech smerech, a to jak vzhledem, prostorem, spotrebou, jizdou obecne, i kdyz ta 1.5 je hlucnejsi, ale na zato slusne agilni.

Čéče, proč do tlamy? Jak už jsem psal, řekl jen svůj subjektivní názor. Blbí jsou ti, co na to kouknou a jeho názor si přisvojí, místo aby šli do showroomu a HR-V si prohlédli sami.
   Návrat  
spoon je teď offline  spoon
Moderátor
PříspěvekZaslal: 20.4.2016 , 9:29   Citovat  

piskot napsal:
Tak ty SUV stylovky řídí pipiny, co si ta auta poctivě vyšu.kaly... Přeci se nebudou zahazovat něčím, co je levnější než jejich kabelka. U nich vůbec nejde o ježdění, pocit z jízdy, atp.

Co je,nejaka po tobe hodila klice at ji to zaparkujes,kdyz si prochazel kolem restaurace? Velmi šťastný
   Návrat  
Tomtyr je teď offline  Tomtyr
PříspěvekZaslal: 20.4.2016 , 20:43   Citovat  

To: Piskot

Nic proti subjektivnímu názoru nemám, pokud je vyjádřený neutrálně. Jenomže ten blbeček, to Hrvečko totálně zesměšnil. Místo toho, aby ukázal kvality motoru, podvozku, apod., tak předstíral, že ten motor je hlučný, nejede a že jsou tam samé asistenční pomůcky, které tě nutí podtáčet motor a jet "zeleně"...
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
PříspěvekZaslal: 22.4.2016 , 16:01   Citovat  

Když jsme se s klukama dívali na ten test nového HR-V, docela jsme se zasmáli. Neupírám nikomu jeho názor, ale když už něco prezentuji, měl bych být objektivní. No a jak měl ten "model" něco objektivně hodnotit, teď myslím, konkrétně motor, když měl ve všech záběrech na přístrojovou desku zapnutý mód EKON? Velmi šťastný V EKONU žádné auto nebude střela, navíc když s tímto módem ještě, jak tu již padlo výše, jezdil dle "rádce správného eko" přeřazení... Nic nikomu neupírám, ale přinejmenším v tomto ohledu u mě ten machýrek klesl. Vlasy si ale z toho trhat nebudu Úsměv

Vlastním tohle auto a mám s ním najeto za necelých deset dní 850 km, takže pár postřehů mám. Kvalitně slícovaný exteriér a interiér (uvnitř nic nevrže ani při hooodně hnusných cestách, a to jezdím na 18" kolech). Převodovka řadí excelentně, sedadla jsou akorát, konektivita zatím funguje na výbornou (6 repro v tomto modelu hodně mile překvapilo). Pochopit palubní počítač chtělo trochu zvyku, ale jinak bez výhrad (není tam čeština, ale alespoň polština - zato rádio s navigací češtinu mají). K motoru bych se zatím moc nevyjadřoval, přece jen mám málo najeto a teprve zajíždím. I přesto, že v najížděcím modu jezdím mezi 2.000 - 3500 ot/min., se však nejedná o žádnou brzdu provozu. Motor je nad dnešní poměry při zvyšování otáček nezvykle hlučný, ale není to nic otravného, v běžných otáčkách o něm člověk neví. Aerodynamický hluk je zase uvnitř velmi dobře potlačen. Co mě však zatím dostává je spotřeba. Zatím mám celkovou 5,5 l/100 km dle PP (centrum města jezdím minimálně, spíše kratší trasy do práce 10 km z úplné periferie na okraj města, a odpoledne pak výlety po okreskách) Úsměv
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.4.2016 , 12:37   Citovat  

Ta spotreba je vyborna, pokud to jsou takove popojizdecky. Ja kdyz zajizdel, tak jsem zacal na 7,8 (Civic Tourer). Ted se uz obcas zadari 5,2, kdyz v tom neni dalnice.
   Návrat  
SaKaL je teď offline  SaKaL
Moderátor
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 24.4.2016 , 6:17   Citovat  

Test HR-V tudy Meziplyn
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
PříspěvekZaslal: 24.4.2016 , 8:52   Citovat  

Včera jsem HR-V dotankoval a skutečná spotřeba 6.023 l/100 km (fuelio app), takže palubák podmeřuje o 0.5 litru.

Spotřeba u Tvého Tourera hodně dobrá je to dobrý

Test od Koubka... Co na to říct. Nic jiného jsem popravdě nečekal. I hodnocení plastového interiéru nové Vitary dopadlo líp Úsměv
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda HR-V
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina