Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 75, 76, 77, 78, 79  Další 
Zaslat odpověď

Strana 76 z 79
michal.t je teď offline  michal.t
PříspěvekZaslal: 30.7.2017 , 14:37   Citovat  

Jen tak pro inspiraci na letní rodinné cyklovýlety - zvlášť pro nadšence, kteří příliš neholdují cyklonosičům. Podpodlahový 117 litrový prostor je volný pro další dovolenkové serepetičky a na zadním sedle (delším) zůstává nainstalována dětská autosedačka.

kola.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
kola.jpg, 233.61 kB
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
JurajP je teď offline  JurajP
1 háčko
PříspěvekZaslal: 1.8.2017 , 8:47   Citovat  

neviete co moze sposobovat taketo "chrapcanie" v motore? to som nahral vcera.
ZVUK
Idem na servisnu, tak sa skusim popytat, ale neviem ci sa mi to podari navodit, lebo nie vzdy to robi. Mam pocit, ze to robi, ked klima bezala pocas jazdy, ale neviem ci to moze byt tym. Snad to nemoze byt olejom, ktory som menil na tajnasa pred cca. 8000km
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
1 háčko
PříspěvekZaslal: 1.8.2017 , 10:31   Citovat  

Olejem to nebude, pusť to z hlavy. Zní to spíše jak nějaké ložisko, od napínáku, alternátoru... Těžko se to diagnostikuje, když člověk na to nemůže kouknout blíže.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
1 háčko
PříspěvekZaslal: 2.8.2017 , 14:47   Citovat  

Takze nakoniec to je kladka. Bude sa menit na zaruku.
PS: Vsimol som si, ze sklicko na prednej pravej hmlovke je rozbite. Asi kamienok. Neviete kolko to stoji, resp. ci je potrebna komplet vymena?

EDIT:
Tak to je naozaj v riti. Nove hmlove svetlo stoji 282e. Kokos nechapem co na tom tolko stoji.
Myslite, ze by mohlo pasovat toto ako nahrada?
odkaz
   Návrat  
haman85 je teď offline  haman85
PříspěvekZaslal: 10.10.2017 , 21:00   Citovat  

Zdravím všetkých. Tiež som majiteľom Tourera 1.8. Nedávno som si všimol, že mi stúpla spotreba. Bežne som mával priemerku 6,8 - 7,2 a to som často jazdil mesto alebo diaľnicu. Teraz mi to stúplo na 7,8 a to som nijako nezmenil štýl jazdy ani iné podmienky. Všimol som si však, že pri brzdení motorom mi neklesne aktuálna spotreba na nulu ale drží sa okolo 5L/100km niekedy aj viac v závislosti od zaradeného stupňa. Dokonca pri vyradenej rýchlosti mi občas ukáže aktuálnu spotrebu aj 20L/100km. Spozoroval som to, že sa to deje, keď motor nie je zohriaty. Má niekto podobné skúsenosti? Ďakujem za každú odpoveď
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.10.2017 , 22:41   Citovat  

haman85 napsal:
Zdravím všetkých. Tiež som majiteľom Tourera 1.8. Nedávno som si všimol, že mi stúpla spotreba. Bežne som mával priemerku 6,8 - 7,2 a to som často jazdil mesto alebo diaľnicu. Teraz mi to stúplo na 7,8 a to som nijako nezmenil štýl jazdy ani iné podmienky. Všimol som si však, že pri brzdení motorom mi neklesne aktuálna spotreba na nulu ale drží sa okolo 5L/100km niekedy aj viac v závislosti od zaradeného stupňa. Dokonca pri vyradenej rýchlosti mi občas ukáže aktuálnu spotrebu aj 20L/100km. Spozoroval som to, že sa to deje, keď motor nie je zohriaty. Má niekto podobné skúsenosti? Ďakujem za každú odpoveď

Ahoj, to co popisuješ mi připadá celkem normální… já od domu vždy vyjíždím z kopce, brzdím motorem a nulu to ukáže, jen pokud otáčky stoupnou cca ke 2000 nebo výš. Při nižších otáčkách si tam prostě přistříkává benzín a cítím, že motor i lehce táhne, či spíš nebrzdí motorem naplno. Přijde mi, že čím víc je auto zahřátější, tím víc se snižuje hranice otáček, pod kterými si tam benzín takhle přistříkává… až po dokonalejším zahřátí už to pak ukazuje nulu i pod 1500 ot.
20 L/ 100 km může samozřejmě ukázat, pokud vyřadíš ve velmi nízké rychlosti – pokud by se auto pomalu loudalo např. těch 100 km několik hodin, tak těch 20 L na volnoběh asi spálí. Pokud Ti však tolik ukáže po vyřazení i při běžné rychlosti (řekněme od 30 km/h výše), pak je zřejmě něco špatně.
Jinak je tu i vliv chladnějšího počasí (delší zahřívání motoru, pokles tlaku v pneu, vyšší odpor vzduchu) – taky mi to teď do práce ukáže i o 0.5 L/ 100 km více než v létě.
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 11.10.2017 , 6:35   Citovat  

Těch 20l je normálka těsně před zastavením (a dělá to i C8g).
   Návrat  
cport je teď offline  cport
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.10.2017 , 12:25   Citovat  

Kdysi se tu resilo drnceni ve stredu palubky pri vysokych otackach a ze to je jedna ze znamych vad. Nedohledal jsem to. Muzete mi upresnit, o co konkretne v te "zavade" slo? Pokud si dobre vzpominam, slo o nejaky uvolneny svazek kabelu. Musela se kvuli tomu rozebirat palubka?

haman: pokud to neni prumerna spotreba, tak to neres Úsměv
   Návrat  
unitak je teď offline  unitak
PříspěvekZaslal: 18.10.2017 , 9:41   Citovat  

Zdravím, mám několik problémů na mém c9g....1.) pískající brzdy - něco hrozného při každém pribrždění to píská jak 20 let staré auto. V servise mi to namazali nějakou srackou která nepomohla jen od toho mám neskutečně umazané kola. Pak výměna destiček taky nepomohlo. Kotouče mi prý vyměnili jen vepředu ze vzadu to dělat nemůže a když požadují i jejich výměnu tak se servis vymlouvá na to že to importér neuznal jako reklamaci v rámci záruky a že pískání brzd je normální projev auta....opravdu je to ale velmi intenzivní a téměř při každém brzdění. Ja osobně nemůžu jet se staženými oknami protože to trhá uši. Nějaká rada co s tim nebo jak postupovat dále?
Další problém connect - přehrával písničky přes USB z flashky a poslední dobou se stava že se samy od sebe přepínají písničky a nebo se nekdy sekají jak stará gramofonová deska. Koupil jsem kvůli toho usb3 flashku - pomohlo to na pár měsíců a teď je tu problém zase....V servise mi řekli že to je normální když mám stažené mp3 že to u originálních písniček nedělá....
Další problém drnčení plastu ve sloupku kde je uchycen bezpečnostní pás, při malé rychlosti na silnici s hrubým asfaltem to silně srnčí a prý se s tím nedá nic dělat prptoze tam jsou airbagy....a pak mi ještě ve vysokých rychlostech praská v přístrojové desce pod ovládáním klimatizace, když na plast zatlačím tak to přestane.....taky nevyřešeno zatím. Tak

Diky za každou radu. Honda KO KO KO
   Návrat  
anunaki je teď offline  anunaki
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.10.2017 , 9:56   Citovat  

unitak: Zkusil ses obrátit přímo na importéra? Já když neuspěl v servise (výmluvy, mlžení,...), tak jsme se obrátil přímo na importéra a najednou to šlo vyměnit za novej díl. Vždycky mi vyšli vstříc, na jednání ze stany Hondy ČR nemůžu říct křivého slova.

Co se týká těch pazvuků, je to holt smůla. Ale když je to vepředu a znáš přesné místo, tak o to snáz a rychleji se to nechá odstanit. Nevěřím tomu, že to v tom sloupku nejde, když je tam airbag. Možná je to složitější, to asi jo, ale všechno jde. To mají strach, že jim vylítne? Velmi šťastný Velmi šťastný Velmi šťastný

Blbý dotaz. Zkoušel jsi brzdy "vyčistit" fakt silným bržděním, třeba ze stovky na nulu?
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
3 háčka
PříspěvekZaslal: 18.10.2017 , 11:02   Citovat  

To unitak:
pískání brzd - snad pokaždé to je blbý kamínek mezi kotoučem a destičkou, jak píše annuaki, zabrzdi na krev, klidně párkrát. Vede mě to k tomu, že v servise ti max. napatlali tu srajdu... Slušný servis do toho, co mu importér uzná jako reklamaci, zákazníka netahá.
problémy s přehráváním muziky - tuším se to řešilo aktualizací SW toho Connectu, opět "vysvětlení" servisu by mě vedlo k tomu si na servis stěžovat a poohlédnout se po servisu jiném
drnčení z b-sloupku - airbag je v něm až dole, ale bát se odcvaknout kryt sloupku kvůli němu..?

Zkrátka, máš-li možnost, změň servis...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.10.2017 , 11:36  Naposledy upravil Jopeeeno dne 18.10.2017 , 14:23, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

ad pískání brzd:

mám to stejně. Sundal jsem třmen, desky, vyčistil dosedací plíšky, vyčistil desky a kotouče technickým benzínem. Měl jsem klid asi 500 Km. Pak se ozval pískot znova. Jak píšou kluci a už to tu padlo více krát. Opakovaně se rozjet a na prasáka zabrzdit, pískání zmizne. Ty brzdy asi nemají rády klidnou jízdu Velmi šťastný

ad connect:

měl jsem podobný problém + se mi nenačetly GPS v navi. Přehrání connectu pomohlo a mám klid

ad sloupek:

podobný problém má i new Vitara, tam to dělá nastavení výšky bezp. pásu. Nějak tam něco podlepili. Možná bude stejná příčina, viz fórum:

tudy odkaz
   Návrat  
chrobok je teď offline  chrobok
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.10.2017 , 12:57   Citovat  

Brzdy se musí používat aby fungovaly a nepískaly Úsměv je třeba pravidelně probzdit ... Jen je třeba se mrknout do zrdcátka jestli za tebou zrovna někdo nejede VTEC
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 18.10.2017 , 18:51   Citovat  

Ještě jeden názor k pískání brzd (u mě naštěstí jen velice slabé a zřídkavé) – bavil jsem se o tom s technikem na servisce – bylo mi řečeno, že je to otravný mor dnešní doby, postihující všechny modely, daný prý zejména tím, že výrobci destiček přidávají do jejich složení čím dál víc kovu. Zda na tom skutečně něco je, netuším.
Každopádně to u mě po vyčištění brzd zcela ustalo, aspoň prozatím.
   Návrat  
pepikpohan je teď offline  pepikpohan
PříspěvekZaslal: 20.10.2017 , 15:01   Citovat  

Čau. Hoši jaké ET má Tourer na kolech R16? Díky
   Návrat  
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 20.10.2017 , 16:05   Citovat  

45

kola.JPG

kola.JPG, 32.45 kB
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 20.10.2017 , 18:31   Citovat  

Děkuji moc je to dobrý H+
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 21.10.2017 , 19:07   Citovat  

dneska proběhlo komplet mytí a loučení Bueee
snad mi ho žena někdy půjčí Úsměv

20171021_135623.jpg

20171021_135623.jpg, 520.77 kB
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 21.10.2017 , 19:47   Citovat  

xenon04 napsal:
dneska proběhlo komplet mytí a loučení Bueee
snad mi ho žena někdy půjčí Úsměv

Myslím že po pár kilometrech v desítce už si na ní ani nevzpomeneš Je to tam. Je to tam.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 23.10.2017 , 8:39   Citovat  

určitě vzpomenu, bude mi stát na očích před barákem Velmi šťastný
snad nenastydne, už nemá garáž, tu obsadí 10G
bylo to moc fajn 43tis km je to dobrý
závady nula
přůměrná spotřeba 5,25
první foto od manželky, předtím měla tu stejnou fábku, co stojí vedle Velmi šťastný

IMG-20171023-WA0002.jpg

IMG-20171023-WA0002.jpg, 290.78 kB
   Návrat  
M@jk je teď offline  M@jk
Moderátor
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 23.10.2017 , 12:42   Citovat  

xenon04 napsal:
určitě vzpomenu, bude mi stát na očích před barákem Velmi šťastný
snad nenastydne, už nemá garáž, tu obsadí 10G
bylo to moc fajn 43tis km je to dobrý
závady nula
přůměrná spotřeba 5,25
první foto od manželky, předtím měla tu stejnou fábku, co stojí vedle Velmi šťastný

Nó, tak gratulace. Myslím, že žena Ti ho ráda půjčí, zvláště na to kompletní mytí a čištění a leštění.
je to dobrý Je to tam. přátele
   Návrat  
haman85 je teď offline  haman85
PříspěvekZaslal: 23.10.2017 , 20:32  Naposledy upravil haman85 dne 24.10.2017 , 9:29, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Čaute. Vie mi niekto poradiť aký rozmer diskov R16 bude pasovať na Tourera? Mám v techničáku rozmer 6,5x16 ET45, no vyhliadol som si disky Borbet LV5 lenže majú len rozmer 7x16 ET45. Písal som aj predajcom, no jeden mi napíše, že na Tourera nie sú homologizované a nebudú pasuvať, druhý zase napíše, že homologizované sú. Ak by to nešlo tak by som zobral CMS C16 6,5x16 ET45 ale radšej by som chcel tie Borbety ak by to išlo.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.10.2017 , 20:55   Citovat  

V TP mám uveden i rozměr 7x18 ET55, koupil jsem ale výrobcem neschválené disky Borbet 8X18 ET45. Na auto pasují, neškrtají. Ke kolům jsem dostal typový list a TÜV atest, že jsou v SRN úřady schváleny pro mé auto. S těmito dokumenty jsem pak zajel na STK, kde to na autě prohlédli a s výstupem jsem zajel na odbor dopravy, kde mi disky zapsali do TP, jako alternativně schválené.
V zásadě trošku sirší kola v pohodě do podběhů vlezou - na 100% i Tobě. Jen pro 100% pocit, že je vše right, jsem si je nechal pro sichr zapsat do TP.
   Návrat  
Chrobak je teď offline  Chrobak
PříspěvekZaslal: 4.11.2017 , 23:37   Citovat  

Ahoj, chci se zeptat, jak to máte vy? U mého Tourera 1,8 (stáří 4 měsíce, najeto 5500 km) jsou při sešlápnutí i uvolnění spojky dost slyšet ty tři spínače co tam jsou kvůli start-stopu a nevím čemu ještě. Dohromady je to takové mlaskání, slyšitelné i za jízdy. Podobně to mám i u brzdy kde je snad jen jeden spínač pro brzdové světlo, ale u ní je to cítit taky na chodu pedálu. Jsou to samozřejmě jenom kosmetické záležitosti, všechno funguje jak má, jenom jsem se s tím u jiných aut v takové míře nesetkal a prostě to trochu kazí dojem z jinak perfektního ovládání auta.

A ještě mi za jízdy po nerovnostech občas zvoní táhlo od spojkového pedálu, jeho čep má na tom pedálu zemědělskou vůli a na straně válce při uvolnění je vůle taky. To snad pořeším na garančce. S těmi spínači se ale asi budu muset smířit, chtěl bych jen porovnání s ostatními.

Díky!
   Návrat  
hornet je teď offline  hornet
PříspěvekZaslal: 5.11.2017 , 9:04   Citovat  

Ahoj.Máme sice krátkého,ale to co popisuješ se děje í nám.
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
3 háčka
PříspěvekZaslal: 5.11.2017 , 13:18   Citovat  

To Chrobak: Máme v rodině Tourera 2 roky, nic podobného jsme se ženou nezaznamenali. Asi bych ani na garančku nečekal, a řešil to se servisem hned...
   Návrat  
anunaki je teď offline  anunaki
1 háčko
PříspěvekZaslal: 5.11.2017 , 15:53   Citovat  

Chrobak: Dneska jsem si na tu spojku dával pozor u předfacelift Toureru 1.8. Za jízdy jsem si ničeho nevšimnul (rádio vypnutý), při vypnutém motoru a nastražených uších Velmi šťastný je při sešlapávání/uvolnění spojky slyšet jemné, jak popisuješ, "mlaskání" (asi spínání koncáků). Na brzdu jsem vlastně zapomněl, resp. jsem nic neobvyklého nezaznamenal.
   Návrat  
Chrobak je teď offline  Chrobak
PříspěvekZaslal: 5.11.2017 , 22:58   Citovat  

Hmm, takže je to tak jak jsem si myslel, hlučnost těch spínačů a celý sestavy pedálu výstupní kontrola neřeší, takže záleží jak má kdo štěstí Smutný

Díky všem
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 6.11.2017 , 8:11   Citovat  

Nedavno sa mi stala nehoda. Chalanisko isiel na cervenu a zial, narazili sme sa Tak to valím bulvy. Vsetci ok, ale nasraty som bol, ze 1.5 rocne auto a uz naburane, a este sa ma snazil presvedcit chalan, ze som isiel ja na cervenu. Chvalabohu mala policia zaznam z krizovatky a on odisiel nastastie len pre neho, s pokutou. Auto mam po skoro 2 mesiacoch zo servisu doma. Vsetko som riesil cez havarijnu poistku. Cele to stalo vyse 6800e. Celkom pekna sumicka, keby to mam cele platit sam Velmi šťastný. Menila sa komplet predna maska, vyklepavanie, apod. a najdrahsi diel boli hlavne svetlomety, pricom jeden stal cca. 660e. Fakt ma to dost prekvapilo, ze take drahe svetla to mi hlava nebere . Prikladam aj foto naburaneho auta.

Piskanie brzd:
Tiez mi to robilo minulu zimu. Dal som to precistit, povedal mi servisak, nech viac brzdim brzdami ako motorom, tak som zacal viac sliapat na brzdu a mam pocit, ze sem-tam zacujem piskanie aj tak.

Este by som sa chcel spytat, chodite si prezuvat kolesa do HONDA servisu? Ja mam komplet zimne kolesa (pneu + disky) a zatial som bol vzdy v HONDA servise, ale siel by som aj niekam inam (lacnejsie), len neviem, ci v HONDE nenastavaju nejake tie senzory, resp. ci sa to nejak nekalibruje.

auto.jpg

auto.jpg, 724.2 kB
   Návrat  
PIK je teď offline  PIK
PříspěvekZaslal: 6.11.2017 , 9:00   Citovat  

Chrobak:
Tourer 1.8, 2017, "mlaskání" spojky mám taky, při jízdě si toho nevšímám, ale u stojícího auta to patrné je. Moc mně to nevadí. Spíš mě mrzí, že mi spojka při prokluzu hlavně u zrychlování vibruje (u auta s najetými 150 tis. by mě to moc nezarazilo, u nového teda jo). U nového auta jsem si říkal, že se to usadí, ale 9000 km a pořád Smutný Takže si o tom popovídám se servisem. Jinak mě dílenské zpracování trochu zklamalo. Až na tu spojku žádné tragédie, ale na tohle jsem nebýval u Hondy zvyklý. Dost věcí začlo vibrovat - v chladnu něco asi od přístrojového štítu, při vysokých otáčkách něco z prostředku palubky (nebo ten kryt za vnitřním zpětným zrcátkem?), mám pocit, že něco na nerovnostech drnčí někde vlevo za mnou (že by ten pás v B sloupku?), těsnění dveří hnusný - v levých zadních vypadalo už nové pokroucené a teď se v rohu u kliky v podstatě vytahuje a odstává), těsnění levého předního skla se při zavírání okna u zpětného zrcátka kroutí... Většina jsou to blbosti, ale otázky po úrovni výstupní kontroly samozřejmě vyvstávají.

JurajP:
Tak hlavně, že je auto zas jak nové...
Zimní budu teprv přezouvat na 16˝, tak teprv uvidím, jestli na mě bude počítač křičet a budu muset do Hondy.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 75, 76, 77, 78, 79  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina