Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda Jazz
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 6
amwas je teď offline  amwas
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.9.2016 , 13:28  Naposledy upravil amwas dne 5.12.2016 , 17:21, celkově upraveno 5 krát. Citovat  

Hľadám jazdené auto pre sestru, ktorá nemá veľké skúsenosti, v cene max 4.500€. Potrebuje ho do práce (cca 15km), nákupy po meste, občas nejaké okresky a tak. Takže malé autíčo s A/T pre ženskú ktorá je sama a sem-tam niekoho nalodí. Je jasné, že sa jej budem oň musieť starať. Rozhodujeme sa medzi Jazzom a Yaris. Ja osobne som za H+ (veď ako inak Úsměv ), ségre sa páči ToyToy, čo sa ani moc nedivím.

Vaše názory, rady, skúsenosti?

Máme v merku tieto:
Honda Jazz 1.3 A/T
Toyota-Yaris 1.3 VVT

EDIT1: Po Tomikovom návrhu som pribral medzi kandidátov aj Mitsubishi Colt a upravil som názov topicu.

EDIT2: Po zakúpení Jazzíka som upravil názov vlákna z "Jazz vs Yaris vs Colt?" na "Vše o Honda Jazz". Toto autíčko tu nemá samostatný topic a tak sa tu môžu jeho majitelia realizovať.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Majky CTR je teď offline  Majky CTR
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 22.9.2016 , 15:04   Citovat  

Z vlastní zkušenosti. Máme doma obě auta. Otec má Jazze a matka Yarise.
U Yarise odešla vodní pumpa, napínák řemenu.
U Jazze nám fouklo těsnění pod hlavou a ucpal se EGR.
Jinak obě auta jsou vcelku dobrá volba.
Za sebe bych volil Jazze. Je živější a kompaktibilnější co se týká místa a praktičnosti.
Yaris je opravdu nákupní taška. Do kufru nedáš ani dětské kolo a ani větší nákup. A vzadu taky není moc místa na nohy, možná tak na převážení vnoučat.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Tomik je teď offline  Tomik
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.9.2016 , 15:08   Citovat  

A co treba Coltik? Nejak se na nej zapomina. Ble
tudy odkaz
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.9.2016 , 15:36   Citovat  

Majky CTR: Vďaka, takéto potrebujem, z vlastnej skúsenosti.

Tomik: Ako si si správne domyslel, preferujem japoncov Úsměv , takže ten Coltík tiež nie je márny, len sa mi nedarí nájsť ho v automate. Fakt som na neho zabudol Se stydím
ps., Majky, ten otcov Jazzik má A/T? Ak áno, ako fachčí?
   Návrat  
Majky CTR je teď offline  Majky CTR
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.9.2016 , 16:26   Citovat  

amwas napsal:
Majky CTR: Vďaka, takéto potrebujem, z vlastnej skúsenosti.

Tomik: Ako si si správne domyslel, preferujem japoncov Úsměv , takže ten Coltík tiež nie je márny, len sa mi nedarí nájsť ho v automate. Fakt som na neho zabudol Se stydím
ps., Majky, ten otcov Jazzik má A/T? Ak áno, ako fachčí?

Ani jedno z aut nemá A/T
   Návrat  
Rom. je teď offline  Rom.
Partner H-C
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 22.9.2016 , 16:43   Citovat  

amwas za 4500 Euro bych ti mohl nabídnout Jazze 1.4i CVT r.v. 2007 najeto 119t km, je na Rakouských papírech

tudy odkaz
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 6:52   Citovat  

Rom.: máš sz
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 7:12   Citovat  

Osobně bych volil Jazze. Nejenom kvůli tomu že to je Honda, ale díky zadním Magic Seats dokáže to "autíčko" být úžasně praktický. I single holka občas potřebuje převést něco neskladného Úsměv

p.s. U 1,3 i-DSi (značená i jako 1,4) bych doporučoval občas pěkně provětrat v celém spektru otáček. Při dlouhodobé důchodcovské jízdě má tendenci se zanášet...
   Návrat  
Rom. je teď offline  Rom.
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 7:44   Citovat  

2bep napsal:

p.s. U 1,3 i-DSi (značená i jako 1,4) bych doporučoval občas pěkně provětrat v celém spektru otáček. Při dlouhodobé důchodcovské jízdě má tendenci se zanášet...

to dělá dobře všem Honda ... a těm s EGR, Jazzy nevyjímaje, dvakrát tolik Velmi šťastný OK
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 7:57   Citovat  

Jazz je na ty vnější rozměry uvnitř skladné, prostorné a vzdušné auto oproti třeba tomu Yarisu.
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 9:02   Citovat  

Rom. napsal:
to dělá dobře všem Honda ... a těm s EGR, Jazzy nevyjímaje, dvakrát tolik Velmi šťastný OK

To samozřejmě, ale z toho co se ke mě doneslo, tak u tohoto motoru obvzlášť Úsměv
   Návrat  
Pincek je teď offline  Pincek
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 9:50   Citovat  

Mám zkušenosti jen s jazzem r.v. 2010, ale myslím, že auto je to dost podobné jako o generaci staší. Jazz je podle mě nejlepší auto v této kategorii a ikdyž je trošku drazší než srovnatelná konkurence ( dobře si drží cenu), je to dobrý kup. Užitné vlastnosti, bezpečnost a výbava je ve výborném poměru směrem k ceně. Toho našeho Jezze máme v rodině přes 6 let a 160 000 km, z toho 90 000 km na LPG a žádnej problém co by stál za umínku nebyl. Staráme se o něj servisně dobře ale jízdně by to s tou péčí mohlo být lepší, vzhledem k tomu že máma, která ho už tedka řídí prakticky jediná je typická ženská za volantem bez nějakýho citu k autu Úsměv Tu nabídku co sem dal ROM bych bral hodně v potaz, vzhledem k výbavě a stavu auta je to suprová cena. Jen nemám rád automat, takže bych byl raději za manuál, ty ale automat chceš, tak není co řešit Úsměv
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 10:57   Citovat  

Ďakujem zatiaľ každému z vás za príspevky, ja som už aj vďaka vám nalomený na Jazzíka. Ešte budem lomiť ségru, pretože predsa len ToyToy ma krajší interiér z pohľadu holky Velmi šťastný a na to ony dajú, čo si budeme klamať.

Pincek napsal:
...typická ženská za volantem bez nějakýho citu k autu Úsměv

pořádnej výtlem pořádnej výtlem pořádnej výtlem Taky tak, preto ten automat Velmi šťastný

Pincek napsal:
Tu nabídku co sem dal ROM bych bral hodně v potaz...

Rom.ovi som už písal, uvidíme. Je super dovozca našich miláčikov a o dobrý kup by som sa v tomto prípade vôbec neobával. Problém je iba v tom, ze suma 4,500€ ktorú je ochotná ségra obetovať je konečná a na tom to asi padá. Do hry vstupujú totiž ešte poplatky za KO, STK a hlavne prvý zápis do evidencie (obdoba vášho eko výpaleného).

Ešte poprosím aj nejaké negatíva, chytáky.. vlastné Jazzu, na ktoré si dať pri kúpe majzla.
   Návrat  
jc je teď offline  jc
1 háčko
Členství: Web
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 11:47   Citovat  

Ja jsem pred ~4 rokama vybiral auto pro zenu. Asi 10 novych jsme projeli a nakonec koupili Yarise (myslim ze to je 1.3 Active). Jazz mi proti nemu prisel takovej neohrabanej. Yaris ma sice mensi kufr, ale pes i dite v pohode a vzdycky jsme odvezli co jsme potrebovali (pravda, vetsinu stehovani odnesl Civic). Yaris ted plni roli "toho vetsiho auta v rodine" a bez problemu. Zavady zadne, najeto asi 60kkm.
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 12:16   Citovat  

A co Suzuki Swift? Lucy No jo, měl jsem ho... Se stydím Verze 2005-2010 mi moc nesedla, posed podobný Jazzu, volant umělý, ale jinak příjemné autíčko (zeptej se Crushota - měl ho taky) a bezproblémuové... Pokud najdeš s oranžovým displayem a černými čísly, tak je made in Japan (na začátku byl takový zájem, že madaři nestíhali výrobu - černý display,červená čísla), tak jsou tu kusy z JPN...

Jinak já teda koukal po novějším Yarisy, ale pak přišel velmi výhodný Swift...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 13:52   Citovat  

No tak sa nám to tu pekne rozrastá Velmi šťastný . Najprv boli v hre iba Jazz & Yaris. Pribudli Colt a Swišť. Už chýba iba Mazda, alebo som ešte na nejakého japonca zabudol?

Hellborn napsal:
... Pokud najdeš s oranžovým displayem a černými čísly..

Myslíš display ukazovateľa najazdených km? Zatiaľ som videl červený s bielymi číslami alebo čierny s červenými číslami. Ktorý je ktorý? Swift som zatiaľ našiel v automate iba jeden s neuveriteľne nízkym nájazdom. tudy odkaz
Ako spoľahlivo overím pravdivosť?
   Návrat  
Doktor je teď offline  Doktor
2 háčka
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 14:29   Citovat  

za me vyber nejlepsi - Jazz nebo Yaris (na swifta i colta se vyprdni) / rozhodni se asi podle nejlepsiho stavu a km, pokud nepotrebujes vylozene velky veci prevazet (ty v jazzovi prave odvezes lip diky tem zadnim magic seats), obe auta sou fakt dobry

ja resil to same pred pul rokem jako druhy auto - finalne sem se rozhodoval mezi 1,4 jazzem a 1,3 yarisem (vykonove cca stejny vcetne spotreby), ale s ohledem na maly rozdil starsiho/novyho auta sem vzal novyho yarise a nedam dopustit - fortelovy bytelny zivy auto, ktery mi vic pripomina dospelacky auto (stejne jako novej jazz), dvakrat s rodinou u more s nim a 9g civic zustal pred barakem Úsměv ale nevim, jak je na tom predfacelift yaris, kterej by se mel porovnavat s jazzem (byly tam snad naky zmeny na podvozku a palubce)
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 14:41   Citovat  

Doktor napsal:
...ale nevim, jak je na tom predfacelift yaris, kterej by se mel porovnavat s jazzem (byly tam snad naky zmeny na podvozku a palubce)

Jj, starší Yaris mal prístrojovku v prostriedku palubky, inak to samé. Auto je pre ségru ktorej nechcem nechať przniť svoju delSolku. A tiež aby mohla občas odviezť bábinu, na targe potrebujem k tomu žeriav, duplom teraz keď som na ňu hodil lambo dvere pořádnej výtlem
   Návrat  
Tomik je teď offline  Tomik
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 18:52   Citovat  

Doktor: (na swifta i colta se vyprdni)

Důvod?
Osobně bych spíš vybíral právě mezi Coltem/Jazzem/Swiftem a než Yarisem, tak spíš Corollu 1.4/1.6), ale na ten automat bych se nezaměřoval, to pak výběr klesá na minimum, raději ať se naučí kvedlat Úsměv
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 21:33   Citovat  

Tomik napsal:
...ať se naučí kvedlat Úsměv

Asi sa mi teraz budeš rehotať, ale ten automat jej učaroval od chvíle keď si ho vyskúšala v mojej daily targe, ktorú som kúpil kvôli el. streche a vzápätí predal targu s manuálom. Môžem vážne prehlásiť, že tento čenč neľutujem, aj priateľka je spokojnejšia. Velmi šťastný Najazdil som profesionálne kopec km a už ma nebaví kvedlať a trápiť spojku na každej križovatke, zápche, prechode pre chodcov... Keď zoženiem slušnú delSol VTi, tam mi to vadiť nebude, pretože okresky sólo "for fun". VTEC
   Návrat  
David.306 je teď offline  David.306
2 háčka
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 21:40   Citovat  

ja automat nikdy nechtel a ted mam dva Velmi šťastný

za me teda ze vsech aut na prvnim miste jazz a pak toyota,ale misto yarise bych spis resil corollu
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 21:46   Citovat  

Dík za tip, OK omrknem Corolly, aj keď favoritom je zatiaľ ten Jazz z odkazu v mojom prvom príspevku.
   Návrat  
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.9.2016 , 22:05   Citovat  

a napadlo nekoho AYGO ,C1 ,107 ? Dle mne stoji za zminku jako jednoduche vozitko do mesta Velmi šťastný

jinak taky jsem tohle resil a vybral colta kvuli cene a vybave ,dneska bych asi volil preci jazz Úsměv
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 24.9.2016 , 5:41   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
a napadlo nekoho AYGO ,C1 ,107 ?...

Samozrejme sú rôzne malé G4G , ale Aygo už je naozaj Kei Car a zbytok ako som už spomínal... ee, only Japan.
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 24.9.2016 , 8:02   Citovat  

amwas napsal:
Samozrejme sú rôzne malé G4G , ale Aygo už je naozaj Kei Car a zbytok ako som už spomínal... ee, only Japan.

Na Aygo platíš znak Toyoty, jinak je to pod kabátem "stejné" jako nejlevnější C1... sopťa sopťa
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 24.9.2016 , 8:32   Citovat  

Máš pravdu, v tomto prípade je to všetko na jednej platforme.
   Návrat  
Carlos66 je teď offline  Carlos66
1 háčko
PříspěvekZaslal: 25.9.2016 , 15:53   Citovat  

amwas napsal:
Máš pravdu, v tomto prípade je to všetko na jednej platforme.

Taky jsem řešil auto pro manželku. A8g je pro ni moc velký a půjčovat jí mojí delSolku jako daily na dojíždění do práce se mi nechtělo, tak jsem to vyřešil JAZZem od Rom.a.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 25.9.2016 , 19:39   Citovat  

OK diky Karle
   Návrat  
Pincek je teď offline  Pincek
1 háčko
PříspěvekZaslal: 26.9.2016 , 10:51   Citovat  

amwas napsal:
Ďakujem zatiaľ každému z vás za príspevky, ja som už aj vďaka vám nalomený na Jazzíka. Ešte budem lomiť ségru, pretože predsa len ToyToy ma krajší interiér z pohľadu holky Velmi šťastný a na to ony dajú, čo si budeme klamať.

Rom.ovi som už písal, uvidíme. Je super dovozca našich miláčikov a o dobrý kup by som sa v tomto prípade vôbec neobával. Problém je iba v tom, ze suma 4,500€ ktorú je ochotná ségra obetovať je konečná a na tom to asi padá. Do hry vstupujú totiž ešte poplatky za KO, STK a hlavne prvý zápis do evidencie (obdoba vášho eko výpaleného).

Ešte poprosím aj nejaké negatíva, chytáky.. vlastné Jazzu, na ktoré si dať pri kúpe majzla.

Jak jsem říkal, mám zkušenosti jen s novější generací. tedka mám Civica 9G a když občas někam jedu maminým Jazzem, vždycky jsem učarovanej z toho prostoru kolem sebe, je tam více místa za to bych dal ruku do ohně Úsměv Jinak při přesednutí si všimnu, že Jazzz už je takovej více rozvláčnej, nesedí tak jak Civic, težko říci, jesti je to stářím, nebo jestli to tak bylo vždycky. Při vyšších ryachlostech je jazz hlasitější, to je dáno odporem vzduchu. Jediné, co mě vždycky štvalo bylo v zimě přimrzávání stěraču při velké zimě a zároven sněžení. hrana oheřevu je nad dojezdem stěračů a ty tam pak vesele mrznou. To se ale stane tak 3 krát za rok Úsměv Jinak nic, my měnili jen baterku, která byla vadná už z výroby a po pul roce na nákladx Hondy. Pak 2 lehké bouračky téměř v nulové rychlosti dohromady však za 200 000 Kč, hrozný plýtvaní :/ to první nedobrzdila dodávka a promáčkla nám trochu zadní dveře a nárazník, no výměna všeho možného za 120 000,ale kdybych to měl platit já, tak to ani neměním, max ty dveře vyklepnu a nechám svařit nárazník. Ta druhé byla nedobržění mamkou a koule předchozího auta v nárazníku a hlavně chladiči, opět rychlost nula nula nic a výměna za 70 000 všeho možného Velmi šťastný Tím jsem chtěl jen naznačit, že náhradní origo díli taky nejsou nejlevnější,ale da se sehnat většinou neorigo už. Jazzem proště chybu neuděláš, ostaní Tebou vybíraná auta neznám, jen ve firmě občas slyším, jak odchzí služební yarisy r.v 2008 a novější, težko říci, jezdí s tím ženský většinou couračky,ale hodně...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 26.9.2016 , 11:10   Citovat  

S tým sa musí rátať, že origo náhradné diely nie sú za babku. Dal som ségre prečítať tento topic a "prekvapivo" sama zahorela túžbou po Jazze Mrk Takže je rozhodnuté, už len vybrať zachovalý kus. Keď budeme predpokladať kvalitu H+, tak by jej pri ročnom nájazde cca 8-10k km mal vydržať bez problémov dosť dlho.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda Jazz
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina